Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kell a pontjaimat kiszámo...

Hogy kell a pontjaimat kiszámolni?

Figyelt kérdés
Értem hogy van általános számítás és duplázás. Mostmár kell emelt érettségi is. Viszont ha duplázok akkor az egyik tárgynak muszáj az emeltnek lennie? Vagy két közép elég, és az emelt meg letudva annyival hogy teljesítettem. Nekem angolból középfokkal és nyelvvizsgával több pont jön ki, mint emelttel.

2021. nov. 18. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
2021. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt ismerem, köszönöm :) igazából az lett volna a fő kérdésem, hogyha megcsinálok egy emeltet viszont két közép duplázással jobb pont jön ki, akkor az utóbbi esetben is érvényes a felvételim? Vagy ha már megcsinaltam az emeltet akkor azt kötelező belevenni a pontszámításba és azzal számolják az eredményem?
2021. nov. 18. 14:32
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Emelt kell és annak a pontjai számítani fognak. Tehát nem fognak 2 középből pontot számítani.
2021. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Akkor is érvényes, bármiből emeltezhetsz. Max azzal nem számolnak,ha olyan a szak (vannak persze spec esetek, pl orvosi)

De ha nem túl speciális a szak,akkor kb mindegy miből emeltezel, a közép érettségikkel is bejuthatsz.

2021. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan, hogy nem mindegy, miből emeltezik. Pl. angol-magyar tanárszakra hiába emeltezik biológiából nem fog számítani. Csak felvételi tárgyakból fogadják el az emeltet.
2021. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
#5 írtam,hogy a spec esetekkel más a helyzet. Vannak szakok, ahol van egy fix tárgy amiből emeltezni kell. De sok szaknál nincs kikötés, vagy ha van is kikötés nem muszáj az alapján számolni.
2021. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
6. Nem igaz! Minden szaknál van valami kikötés és az alapján kell 1 emeltet számolni.
2021. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az én szakomra matek+esetemben angol kéne. Nekem csak angolból esélyes az emelt érettségi. Viszont a közép eredményemmel sokkal magasabb pont jönne ki, ezért kérdezem.
2021. nov. 18. 14:59
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
Ha matek és angol a 2 felvételi tárgy, akkor a kettő közül 1-nek ezekből emeltnek kell lenni. Célszerűbb az angol emelt, mert 60% elérése esetén a plusz ponton kívül nyelvvizsgád is meg van.
2021. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

50 többletpontot kapsz egy emeltért, azt is számold bele.


[link]

[link]

Ott a pdf link az alján.

2021. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!