Skandinavisztika szakhoz mindenképp emelt nyelvi érettségi kell, a nyelvvizsga nem felel meg?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy az emelt érettségi kivaltja a középfokú nyelvvizsgat. Húgom emeltezett németből, így pluszban nyelvvizsgát nem kertek tőle az egyetemen.


Én közép szinten érettségiztem, és van egy B2, középfokú komplex nyelvvizsgám angolból. Ha felvételizni szeretnék, akkor mindenképp le kéne érettségiznem újra?

Mivel azóta sokat fejlődött a tudásom, gondoltam rá, hogy letennem a felsőfokú nyelvvizsgát is. Ha ez meglenne akkor is kötelező az emelt érettségi vajon? Ha már fizetek egy vizsgáért, akkor szívesebben tennem úgy, hogy azzal "szintet lépek", nem pedig a közép szintet teljesítem újra az emelt érettségivel.


Alapszakra jelentkeznék, ha jól értelmeztem, a skandinavisztika a germanisztika szakon belül van?


2021. nov. 28. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga nem váltja ki az emelt érettségit, muszáj letenni az emelt érettségit.



Nekem volt már középfokú majd felsőfokú nyelvvizsgám, de mikor felvételiztem, így is ke kellet tennem az emelt angol érettségit (amire aztán adják a számomra már redundáns középfokú nyelvvizsgát). Ez ilyen sajnos.

2021. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

német nyelv (emelt szintű) vagy német nemzetiségi nyelv (emelt szintű) vagy

német nemzetiségi nyelv és irodalom (emelt szintű) vagy angol nyelv (emelt

szintű)

és


angol nyelv vagy francia nyelv vagy holland nyelv vagy latin nyelv vagy magyar

nyelv és irodalom vagy német nyelv vagy német nemzetiségi nyelv vagy német

nemzetiségi nyelv és irodalom vagy olasz nyelv vagy orosz nyelv vagy spanyol

nyelv vagy történelem

(egy idegen nyelv csak egyszer választható)

2021. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, a leírást néztem én is, és bíztam benne, hogy a nyelvvizsga kiváltja az érettségit. De ezek szerint sajnos nem.

Köszönöm :)

2021. dec. 1. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!