Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz tanulóból lehet diplomás?

Rossz tanulóból lehet diplomás?

Figyelt kérdés
Sosem tanultam túl jól, nem érdekelt soha semmi, de most már úgy érzem megkomolyodtam, és megtaláltam azt ami valójában érdekel. 22 évesen felkészülni emelt érettségire és nyelvvizsgára munka mellett lehetséges? Illetve ti egyetem alatt dolgoztok/dolgoztatok? Működik együtt a kettő?

2021. szept. 22. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Én 12 évig egy darab szarnak hittem magam, a tanárok lehúztak, és fogalmam sem volt mit kezdjek magammal.

Aztán érettségi után rájöttem hogy diplomát szeretnék. Leültem matekozni, és 2 hónap alatt átvettem magamtól (youtube + mateking segített persze)

azt a 4 éves gimis anyagot amiből bukdácsoltam, érthetetlen volt ahogy a tanár próbálta előadni.

De 2 hónap alatt átvettem, újraérettségiztem. Gimis érettséginél 26 pontot sikerült összehoznom... épp hogy nem buktam meg. Amikor újraérettségiztem már 86%-ra sikerült megírnom.

Azóta az Óbudai Egyetemen tanulok mérnökinformatikusnak, és a 2. évemet kezdtem idén.

2021. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi számít rossz tanulónak?

Középiskolában (gimiben) 3,2-4 közötti átlagaim voltak. Tán sosem 4-es felett. Egy egyetemet 2 év után kukába dobtam, mert dög voltam hozzá. A következőt köztársasági ösztöndíjjal végeztem.

Most 40 vagyok, újra tanulok. 4,6-nál nem volt rosszabb átlagom.

2021. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Többet dolgoztam egyetem mellett, mint amennyit nem. Egyébként a diploma 90%-ban szorgalmon múlik, nem szuperképesség.
2021. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%

#1

Azért várd ki a jelenléti számonkéréseket...

2021. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1

Gratulálok, nagyon motiváló történet, további sok sikert!


#2

Neked is gratulálok!

Én is 3.4 körül voltam középsuliba mindig


#3

Köszönöm, ezt jó tudni

2021. szept. 22. 12:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet..Az öcsém végig bukdácsolta az általánost és a gimit, mert nem érdekelte semmi. Érettségi után elment dolgozni és egy év után rájött, mi érdekli. Újra érettségizett, ami kellett tárgy, belehúzott az angolba és fel is vették. Tavaly diplomázott kiváló eredménnyel, az egész család meglepetésére :) mindig is tudtuk, hogy csak lusta volt :))))
2021. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
3aska tanuló voltam középsuliban, az egyetemet pontosan 4.5re zártam 4es államvizsgával mérnökként, jövőre pedig mesterre tervezek menni.
2021. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan voltam a matekkal középiskolában. Végig 2-es voltam, soha nem volt jobb félévem, aztán írtam egy 4-es mater érettségit. Ki érti ezt?


Mellesleg a diploma a kitartásról szól. Leülsz, utána nézel, küzdesz, na még egyszer, nem adom fel, csinálom tovább, hopp bealudtam a fáradtságtól, de ébredés után újra nyitom ki a füzetet... Erről szól.


Sose felejtem el, nekem az első félév végén, december 6-án este ültem a koliban a menedzsment füzetem felett és pityeregtem. Aznap lett volna a pót ZH, de kb. semmit nem tudtam és nem bírtam elmenni rá. Kb. mindent elbuktam abban a félévben, egy katasztrófa lett az egész... a következő félévemben már küzdöttem és bár hiába lett jó az a félév, 29 kreditem lett és 1 híján átkerültem költségtérítésre...


De végül megcsináltam a sulit. Kitartáson múlik minden.

2021. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kettesért küzdöttem a gimiben matekból és mérnök lettem. Nincs lehetetlen, csak akarat kell.
2021. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ide, én töriből bukdácsoltam gimiben, aztán mégis tanári szakon vagyok, igaz, másodéves hallgatóként. A titok egyszerű, tojtam bele anno, aztán valamiért el kezdett mégis érdekelne a töri, s belevágtam. Földrajzból középszinten 46 pontot értem el, majd 3 évvel később emelten 67 %-ra feljavítottam, pár heti tanulással. Nem, én se vagyok lángelme, csupán egy kis szorgalom, akarat, s mindent el lehet érni.
2022. márc. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!