Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntöttétek el, hogy...

Hogyan döntöttétek el, hogy az alapdiploma után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tavasszal diplomázom és abban biztos vagyok, hogy szeretnék még tanulni, de azt még nem döntöttem el, hogy pontosan mit. Gondolkozom egyaránt mester és alapképzésekben is, de nincsen túl sok lehetőségem (mármint nem sok mester jöhet szóba az alapdiplomámmal és újraérettségizni sem szeretnék, tehát az alapszakok közül is csak hasonló szakok jöhetnek szóba), mindegyik szakban van valami ami tetszik, de egyik sem fog meg annyira, hogy egyértelműen körvonalazódjon bennem a cél. Most már az is szempont, hogy mire lenne elég államilag támogatott félévem, hiszem hét félévet már elhasználok erre a képzésre. Illetve azon is gondolkozom, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni, de ez egyelőre egyáltalán nem alakult még ki bennem. Valamint az alapszakoknál már felmerül bennem a kérdés, hogy szeretném-e még egyszer majdnem ugyanezt a három évet végigcsinálni, mivel tényleg elég hasonló képzésekről van szó.

Próbálok pro és kontra listákat írni, kijegyzetelni melyik szakban mi tetszik, melyikkel mit lehet kezdeni stb., de nem tudok velük dűlőre jutni. Viszont nem szeretnék kihagyni egy évet sem, mindenképpen az lenne a cél, hogy az alapszak után rögtön tovább tudjak tanulni.


2021. nov. 28. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb mesterképzésre menni, de ha elmondanád, hogy milyen szakot végeztél, akkor nyilván hasznosabb tanácsokat is lehetne adni.
2021. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már van egy alapdiplomád az emelt érettségi nélkül is jó lehet már más szakokon is. Illetve a mesterképzés esetén is van Kreditpótló lehetőség vagy be lehet iratkozni részismereti képzésre. Nyilván vannak olyan képzések, mint az orvosi ahol adott esetben újra kell érettségizni. Először inkább azt nézd meg mi az ami tényleg érdekelne.
2021. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Anglisztika szakos vagyok. Próbáltam feltérképezni, hogy milyen lehetőségeim lennének és talán kisebb-nagyobb sikerrel sikerült is.

Amire egyértelműen jelentkezni tudnék az ugye az anglisztika és amerikanisztika mester (ezekkel igazából csak annyi a bajom, hogy ugyanezt tanulnám még +2 évig mint most és nekem hiányzik a képzésemből az, hogy valami specifikusabb tudást szerezzek és ezt a három évet is elég monotonnak éreztem abból a szempontból, hogy kb. minden órán ugyanazt csináltuk... szóval szeretem a szakom és érdekel, megbánni nem bántam meg a választásom, de nem vagyok benne biztos, hogy szeretném folytatni). Az angol nyelvoktató mesterképzés, elméleti / alkalmazott nyelvészet, beszédtudomány stb. is elfogadja a diplomám, de engem ezek nem érdekelnek vagy nem látnám értelmét. Mentek is még tőlünk páran emberi erőforrás tanácsadó mesterre, de az szintén nem érdekel. Fordító és tolmács mesterre nem mehetek, mert nincsen nyelvvizsgám még egy másik nyelvből. Amin gondolkozom még az a kommunikáció és média mester (ez egész szimpatikus, bár nem sok egyetemre vennének fel mert sok helyen kérnek publikációkat stb., de ugye én nem ezt tanultam és nem tudok ilyenekkel szolgálni... de nagyon sok negatívumot is hallottam róla ismerősöktől, barátoktól, elmondásuk szerint időpocsékolás volt és semmit nem tanultak a képzés során). Illetve gondolkozom még a hungarológia - magyar mint idegen nyelv mesteren, ide is csak kreditelismertetéssel vagy részismereti képzés után vennének fel (maga a képzés kevésbé érdekel, de maga a munka vonz, hogy magyart tanítsak külföldieknek).

Alapszakok közül pedig elsősorban más nyelvszakokban (legfőképpen kínai, mert tanultam/tanulok kínaiul és szeretem) gondolkozom, mert ezekhez van érettségim és alapvetően ez érdekel. Viszont nem biztos, hogy szeretnék még három évet eltölteni egy hasonló képzésben. Nem tudom, hogy hogyan működik az, hogy diploma birtokában nem kell emelt stb., én erről még nem hallottam... ez nem csak azokra a szakokra igaz, ahol nincsen meghatározva, hogy konkrétan melyik tárgyból kell emelt a felvételihez?

2021. nov. 28. 13:18
 4/8 A kérdező kommentje:

Még a művészeti szakok fordultak meg a fejemben, de mivel nincsen előképzettségem, ezért egyértelműen esélyem sem lenne bekerülni.

Más pedig nem igazán érdekel, szóval egészségügyi, gazdasági, pedagógiai és igazából más bölcsészettudományi vagy társadalomtudományi képzésre egészen biztosan nem mennék. Még a műszaki szakokon gondolkoztam egy időben, de annak is inkább csak a művészeti-alkotó-tervező vonulata tetszett és valójában nem erről szól a képzés, nem hiszem, hogy élvezném.

2021. nov. 28. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát manapság egy nyelv meg egy diploma már sok mindenre nem feltétlenül elég. Én ha a helyedben volnék elsajàtìtanék még egy nyelvet pl: német, francia vagy hasonlót ès két nyelv plusz felsőfokú végzettség màr jó lehet. Vagy maradnék azon a vonalon, hogy tudok jól angolul de tanulnèk mellé egy gazdasági vagy bármilyen képzést amit hasznosíthatok egy munkahelyen is akár.
2021. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen vonalon indulva pl: egy munkáltató aki felvesz az angol tudásod miatt annak tök mindegy, hogy, az anvlisztika bscd mellé van-e ameririkanisztika msc végzettsèged vagy sem, többet semmit nem ad hozzá munkavégzés szempontjából. Persze ha van mellé még plusz nyelv vagy egy gazdasági tudás az már használható lehet.
2021. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem munka és elhelyezkedés szempontjából kérdezem, nem ez okozza a dilemmámat és nem azért szeretnék még tanulni, hogy többet érjek a munkaerőpiacon vagy ilyesmi. Tudom, hogy ezek a szakok nem számítanak értékesnek, de ezt elfogadtam már rég. A piacképesebb szakok egyszerűen nem érdekelnek, pl. a gazdasági szakok sem vonzanak egyáltalán, nem szeretnék olyasmit tanulni.
2021. nov. 29. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem volt kerdes, ugyanis az alapdiplomam nem a legpiackepesebb, cserebe a mester meg igen. Hiaba voltam gimiben jo tanulo, nehezen jott volna ossze boven 400folotti pont, ezert egerutnak valasztottam egy olyan ba-t, ami konnyebb de erdekel, mester meg adta magat addigra a munkambol eredoen. Egyebkent ha piackepes az alapkepzesed, felesleges mesterre menni, nekem mar a tokom kivan vele de muszaj.
2021. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!