Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet két msc-t együtt,...

Lehet két msc-t együtt, ingyen végezni?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy elvégzek 1 bsc-t, és onnan lennék mérnöktanár, és e mellé még egészségvédelmi szakirányon is szeretnék egy msc-t csinálni. Azt tudom, hogy ha 3 féléven belül elkezdek egy másik bsc-t (az elsőhöz képest), akkor az ingyen van, de msc-nél nem tudom, ez hogy működik.
2010. szept. 5. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal lehet azt is ugyanúgy, mint a BSc-t. Vagyis elkezded minkettőt ingyen, de a 2. szak 2. évéért már fizetni kell, kivéve, ha kitolod egy évvel az első szakot, és egyszerre végzed a kettőt.
2010. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez lehet, ha sikerül mindent időben elvégezni. Fontos tudni, hogy plusz két félévet támogat az állam.


Első évben felveszed az első Bsc-t, második évben a második Bsc-t. Harmadik évben befejezed az első Bsc-t, és felvételizel az első Msc-re. A negyedik évben befejezed a második Bsc-t, és felvételizel a második Msc-re. Az ötödik évben befejezed az első Msc-t. A hatodik évben befejezed a második Msc-t.


Erre viszont kevés az esély, mert a két szak dupla terhelés, és ha egy tárgyból megbuksz, akkor mindjárt csúszhatsz is egy egész évet.

2010. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. szerintem kicsit félreértettél. egy bsc-t akarok, és onnan 2 msc-re menni. azt a lehetőséget én is tudom, amit írtál, csak nem tudom, mesteren hogy megy...
2010. szept. 5. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem írj a felviseknek. info@felvi.hu. Amúgy ha egy tárgyból buksz, attól még mehetsz javítani, akár 2x is egy félévben (bár szakfüggő).
2010. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Böse ***** válasza:
tudtommal egyetlen szak elvégzését finanszírozza az állam, márpedig ha msc-re mész, akkor egy bsc-t már elvégeztél, de egy e-mailt megér
2010. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
12 félévet finanszíroz az állam...
2010. szept. 5. 20:58
 7/8 Böse ***** válasza:
12 félév, de maximum egy képzés, nem?
2010. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem. amit a második leírt, az elvben megvalósítható...csak a kérdésemre nem válaszolt még senki
2010. szept. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!