Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Rendszerüzemeltető technikus + gazdasági informatika VAGY rendszerüzemeltető + gazdálkodás menedzsment? Mert ugye az egyiknél 2 szakma lenne a kezemben a másikkal megy csak egy, de valszeg több fizetésért.

2021. nov. 28. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

A gazdálkodás és menedzsment semmit sem ér FOSZK színvonalon, tehát ezt el is felejtheted. Még BSc szinten is hatalmas túlképzés van belőlük (Magyarország egyik legnépszerűbb szakja), FOSZK szinten teljesen esélytelen vele munkát találni.


A gazdasági informatika is egyetemet kívánó szak. Ezzel se fogsz munkát találni, mint ahogyan egy kardiológus FOSZK se érne semmit, ha lenne.


Tehát ezt a két szakmát kihúzhatjuk.


A rendszerüzemeltető technikus szakmára nem tudom, mennyire van kereslet, mert a nagy cégek üzemeltetésre is csak BSc diplomával vesznek fel. Ennek azért kérdezz utána.


Amit én a helyedben tanulnék, ha nem akarsz egyetemre menni, az Infokommunikációs hálózatépítő és -üzemeltető technikus, illetve Távközlési technikus. Ezekre mindig lesz igény szerintem, hiszen valakinek ki kell építenie a távközlési és számítógépes hálózatokat.

2021. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csinálj meg valamit, hogy legyen papírod, amit felvételkor fel tudsz mutatni. Ennél sokkal fontosabb, hogy mielőbb kezdj el magas szinten érteni valamihez és hozzá munkát találni!
2021. dec. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!