Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vállalati pénzügyek tárgy...

A vállalati pénzügyek tárgy mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Most lesz a második félévem pénzügy-számvitel alapszakon, és egyenlőre nem igazán tudom, hogy mit várjak el ettől a tárgytól. Tudom, hogy számolós, de inkább képlet behelyettesítéses mint a stat, vagy algebrás.

Angolul fogom tanulni egyébként



2021. nov. 30. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában a tantárgyaknak van egy előre rögzített tematikája, amit meg lehet találni az egyetem weboldalán valahova eldugva.


Egyébként horizontális, vertikális mutatók, likviditási mutatók, cashflowhoz kapcsolódó mutatók, modellek (BAT, Miller-Orr, Stone, diszkontált cf modell stb.), kockázatok, értékelések, portfoliók, wacc, stb.


Innentől kezd izgalmasabbá válni a pénzügy.


Nehéz? Simán teljesíthető a dolog anélkül is, ha mélységeiben értenéd... csak azt igazából bárki meg tudja csinálni, aki tud magolni. :D

Ha pedig megérted és átfogó tudásod lesz, az brutálisan hasznos tud lenni.

2021. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!:)
2021. nov. 30. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2021. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!