Melyik szak illene hozzám?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem,és teljes mértékben azt vallom,hogy bármit lehet szeretni, meg élvezni is. Ehhez mérten próbálok nyitott lenni, úgy az egész világra. De valljuk be, ez nem mindig megy. A fakt választásnál úgy gondoltam, hogy jó lesz nekem a matek, hiszen az hasznos. Ha bármi szóba jöhet, akkor legyen értelme.Na ,egy év szenvedés után, legalább kiderült,hogy nem ez az én utam. Emelt szinten ez nekem sok volt. Viszont legalább közepen úgy érzem nem jelent most már akadályt. Begyakorolt feladatokkal szerintem simán meg fogom tudni oldani ötösre.

Erről ennyit.

Azóta rátaláltam a törire. Azt egészen élvezetesnek tartom. Van egy sztorija, meglátom az összefüggéseket, összekapcsolom a dolgokat. Angolból és töriből fogok emeltezni. Német lesz a választott tantárgy.

Alapvetően Kereskedelem és marketing szakra készülök, de nem tudom,hogy tetszene-e, vagy hogy keiem való-e. Kicsit félek a pofára eséstől. A pszichológia is érdekelne, de MINDENKI, ismétlem MINDENKI odakészül. Ez kicsit kedvem is szegte, illetve az irreálisan magas ponthatár. Úgy voltam vele,hogy ha valami érdekel ilyen témában,akkor elolvasok egy könyvet. Na erre mondta a tesóm,hogy jó de ennyivel ezt bármire mondhtanám,és nem ez a helyes hozzáállás.

Néha fel-fellángolok az orvosi miatt. Így a gimi közepén gondoltam rá,hogy fuu,na én megyek orvosnak. Menőnek tartottam őket. A világ legkirályabb embereinek. Boncolós videókat néztem neten. Érdekelnek a betegségek, mindenféle szindróma,az ilyen mentális kattantságok, személyiségzavarok, az emberek. Viszont elvetettem az orvosit, mert félek csak fellángolás, az egész, és nem lennék elég kitartó. Ha most lennék tizedikes lehet elmennék kémia faktra. De már nem fogom a gimis anyagot bepótolni emelt bioszra meg kémiára. Talán humánosabb vagyok, sőt biztos, de ettől függetlenül a reál tantárgyakat is érdekesnek tartom ,és nagyon szeretném szeretni.Szóval most itt vagyok tizenkettedikesként, hogy mi is legyen belőlem.

Ami automatikusan ki van zárva az a mérnöki pálya. Ez a matek fakton kiderült:D. Viszont nem tudom a gazdaság jó út lenne -e. Kicsit félek,hogy száraz.Az informatikát is menőnek tartom, csak kicsit félek,hogy haldokolnék egy olyan szakon.

Néha elképzelem magam egy tök menő üzletasszonynak,máskor meg bepánikolok, hogy akkor csak lehúznám az embereket, meg manipulánám, a reklámokkal mint a nagy tőkés kapitalista vállalkozók? :((. Az orvos életeket ment és segít. Viszont áldozatot hoz azzal, hogy az egész életét ennek szenteli.

Így az online nyílt napokon nem sok minden derült ki számomra. Amúgy Debrecenben tervezek maradni.

ENFP a személyiségtípusom, már ha ez valakinek mond valamit. Horoszkópot nem írok,az már tényleg túlzás :DDDD.

Igazából nem tudom mit várok, bármilyen válasznak örülök. Akármi megfogalmazódott benned, nagyon kérlek írd le!!!.

Esetleg a humán erőforrások is ígéretesnek hangzott, csak az a baj, nem igazán van fogalmam róla,hogy mit is csinál egy ilyen szakot végzett valaki.

Jól tudom,hogy ezeknek nekem kell utána járnom,de hátha valaki tud itt is segíteni. Köszönöm.



2021. dec. 2. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Szia! A gyógytornász szak hozzad illene szerintem ;)

Van ott egeszsegtudomány bőven akkor grátisz ha erdekel is :D

2021. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Humán erőforrások: embereket keres meg és interjúztat cégekhez, illetve ők intézik a be/kiléptetési, munkaidőnyilvántartási dolhokat. De szerintem oda eléggé számít a külső. Legalábbis nagy előny, főleg ha recruiter (fejvadász) vagy.


Én is valamilyen eü-s pályát mondanék neked: dietetika, nővér, szülésznő vagy gyógytornász. Tény, ezek Mo-n nincsenek "túlfizetve", de magánban az uccsó tud jó lenni azért. Ezek garantáltan messze vannak a matektól, és embereknek segítenek.


Ne vesd el, hogy érettségi után nem rögtön egyetemre mész, hanem felkészülsz egy biosz emeltre. Szerintem nem muszáj tanár hozzá, elég egy jó könyv. Max a végén a kritikus témaköröket át lehet beszélni egy tanárral.


Infót is engedd el, ahhoz is elég matekos gondolkodás kell. (Na, nem a weblapszerkesztéshez... 😅)

2021. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Én is a gyógytornászt ajánlanám, vagy más eüs szakot.
2021. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De hogy jött mindenkinek a gyógytornász?:D
2021. dec. 3. 09:44
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Rövidebb idő és valamivel kisebb hivatástudat kell hozzá,mint az orvosihoz, de kicsit mégis hasonló, embereken segítesz, emberekkel foglalkozol. Gazdasági szakhoz erősebb matek kell, pszichon extrém magas a ponthatár, nekem így jutott eszembe az eü vonal.
2021. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezek alapján az emberi erőforrások, az egészségügyi szervezés,az ápolás és betegellátás, a pszichológia, a konduktor, a gyógypedagógia, a gazdaságinformatika és a biológia szak közül lenne érdemes választanod.
2021. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
80%

Az elmondottak alapján a pszicho szerintem passzolna hozzád és, ha tényleg debrecenben maradnál, akkor ott a ponthatár sem olyan gyilkos, mint pl. az ELTE-n. Ide a biosz azért, ha nem is annyira, mint pl. az orvosin, de kelleni fog.

Ha inkább a töri fogott meg és képes vagy sokat magolni akkor ott a jog. A DE-n szintén van ilyen és az is elég népszerű.

Az eü-s pályák nagyrészéhez biztosan kelleni fog a biosz-kémia.

Olvasgasd a felvi-t, ott minden szaknak megvannak a szakleírásai plusz az adott egyetem oldalán találsz szinte mindehez mintaórarendet.

Ne érezd úgy, hogy ha döntesz is, akkor életed végéig azt kell majd csinálnod, nem ennyire fekete-fehér az élet, bármikor válthatsz egyetemet és pályát később.

2021. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg amit kitaláltál a kereskedelem és marketing teljesen jó és passzol is hozzád.
2021. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
74%

Már az első soraidból gondoltam, hogy ENFP vagy XD. Én teljesen megértelek, velem is ez van, mindenben látom a lehetőséget, és utálnám, ha monoton munkám lenne. Szerintem neked is valami olyan kéne, ami nem egyhangú, és ami tényleg érdekel, hogy ne unnd meg. Engem például az emberek nagyon érdekelnek, szóval lehet pszichológia irányba megyek majd...de figyelj, akármit is választasz nem hinném, hogy annyira el lehet b@szni, hiszen mindennel lehet kezdeni valamit, és legfeljebb majd feltalálod magad. Bár tudom, hogy én könnyen beszélek itt tizedikesként :)

Az a lényeg, hogy azt válaszd, amiről tudod, hogy érdekel, és szívesen tanulsz róla. A többi majd úgyis kialakul

2021. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Üdv, másik ENFP! :)

Nagyon jót mosolyogtam az írásodon, teljesen magamra ismertem!


Én 28 éves vagyok, kommunikáció és médiatudomány szakon végeztem, és ezen a területen is helyezkedtem el. Nagyon szuper munkahelyeim voltak (tv, reklámügynökség, multi), de én is vágytam arra, hogy legyen értelme annak, amit csinálok. Végül egy kulturális központ kommunikációsaként találtam meg a helyem, de hosszútávon vmi karitatív szervezet kommunikációsa lennék szívesen. Szerintem rengeteg lehetőség van a kommunikáció és média szakban, szerintem nézz utána, hátha megtetszik ez a terület is.


Nemrég szültem, így rengeteg egészségügyi dolgozót ismertem meg az elmúlt pár hónapban. Bevallom, elkacérkodtam a gondolattal, hogy védőnő leszek :D


A leírásod alapján szerintem ezek a szakmák illenének hozzád:

Konduktor, védőnő, mozgásfejlesztő-terapeuta (Dévény, manuálterápia), gyermekorvos, szülésznő, dúla, szonográfus, mentálhigiénés szakember, kompetencia fejlesztő tréner,


Üzleti pálya: marketing, emberi erőforrás tanácsadó, rendezvényszervező, PR-es,

2022. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!