Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Innen hova tovább? Milyen...

Innen hova tovább? Milyen szak illene hozzám?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most 11. osztályos, eredetileg biológia-kémia szakon voltam, gimnáziumban, szóval az osztálytársaim többsége orvosnak készül. 10. végén tudatosult bennem, hogy a képességeim nem épp a legmegfelelőbbek sem a bioszhoz, sem a kémiához. Matekból egész jó vagyok, ha van lehetőségem számológépet használni. Fizikához nagyon nem értek. A természettudományokkal úgy összességében addig vagyok jóban, míg a csillagászatról kell tanulni, minden, ami hozzájuk kötődik, érdekel.

A humán tantárgyakkal hasonló a helyzet. A nyelvtanhoz (a tanáraim szerint) van tehetségem, az irodalmat kevésbé szeretem, a történelemmel viszont hadi lábon állok, konkrétan ez az egy tantárgy van, amiből a jegyeim a reális képet mutatják, egyszerűen nem boldogulok vele.


Ami viszont kifejezetten érdekel, az minden, ami informatika. Középszintű érettségi vizsgát tettem belőle tavaly, ötös is lett. Emelt szintű felkészítés sajnos az iskolámban nem elérhető, de jövőre nagyon szeretném megoldani, hogy szintemelőzhessek majd.

A nyelvtanulással azt hiszem, jól állok, az angol megy folyékonyan.

Érdekel a marketing, a filmek, reklámok világa.

Életcélomnak tartom az LMBTQ közösség jogaiért/elfogadásáért, az LMBTQ emberek segítéséért folyó küzdelmet (én is közéjük tartozom, plusz alapból is, ezt nagyon fontosnak tartom).


Tudtok valamit ajánlani a továbbtanulással kapcsolatban? Van valami olyan szak, amit ezek alapján élveznék, illene hozzám?



2017. jan. 26. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Tanulj informatikát!
2017. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!