Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rangsorolnátok az alábbi...

Rangsorolnátok az alábbi egyetemi szakokat nehézségi sorrendben, vagy akár értékelnétek a nehézségüket egy tízes skálán?

Figyelt kérdés

Általános orvosi osztatlan


Gyógyszerészeti osztatlan


Villamosmérnöki BSc+MSc


Mérnökinformatika BSc+MSc


Mérnökinformatika BSc + Egészségügyi mérnöki MSc


Molekuláris bionika mérnöki BSc + orvosi biotechnológia MSc


Kémia BSc+MSc


Fizika BSc+MSc


Egy olyan emberből induljatok ki, aki minden reál tárgyból le tud érettségizni 90% felett, emelt szinten és a PhD a célja, aztán társadalmilag hasznos, valamilyen módon az egészségügyhöz köthető kutatásban vagy projektben akar résztvenni…


A válaszokat előre is köszi!



2021. dec. 5. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

"Egy olyan emberből induljatok ki, aki minden reál tárgyból le tud érettségizni 90% felett, emelt szinten"


Akkor lényegében teljesen mindegy mit mondunk, egyik szak sem lenne nehéz. Nézd meg a mintatanterveket, menj el nyílt napokra.

2021. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég nagy különbségek vannak a felsorolt szakok között, nem sok olyan ember van, akinek kb. mindegy, melyiket végzi el. A nehézség teljesen relatív, mindenkinek más és más okból nehéz. Én jövőre végzek orvosin, ugyan sokat tanultam/tanulok, de sosem volt vele különösebb nehézségem. Egy informatikus vagy villamosmérnök szakon viszont megbolondultam volna, mert a matematika és fizika legfeljebb csak alapvető szinten érdekel, semmi kedvem és motivációm nem lenne éveken át magas szinten ezekkel foglalkozni, pedig valószínűleg képes lennék ott is jól teljesíteni, ha muszáj lenne. És ugyan nincs benne a felsorolásban, de egy irodalom, teológia vagy a legtöbb bölcsész szak egyenesen kínszenvedés lenne számomra, valószínűleg még elvégezni is képtelen lennék, mert egyáltalán nem fekszenek nekem az elvont, absztrakt, kreativitást igénylő dolgok.
2021. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra menj, ami a legjobban érdekel, fenn van az összes mintatanterv neten.

Pont ez van nálunk, mint amit a 2-es írt. Mérnöki szakon vagyok és jöttek át orvosisok, mert nem szerették a szakot, itt pedig nem hogy egyszerűen nem szeretik, hanem összeszarják magukat a reálos tárgyaktól momentán.

Nekem meg az orvosi lenne katasztrófa, mert gyűlölök sokat magolni, főleg annyi száraz anyagot.

Mondjuk fizika szakra soha az életben nem mennék, akkor már inkább orvosi, nekem az lenne nagyon nehéz.

2021. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14%
Ezek mind nehéz szakok, a mérnökinformatikát kivéve. Azt kb. a hülye is elvégzi.
2021. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!