Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy rangsorolnátok nehézség...

Hogy rangsorolnátok nehézség szerint a négy gazdasági alapszakot - Kereskedelem-Marketing, Turizmus-Vendéglátás, Nemzetközi gazdálkodás és Pénzügy-Számvitel?

Figyelt kérdés
közgazdaság, közgazdász, gazdasági alapszak

2017. aug. 2. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Van ennél több is, de ha csak ezek számítanak, akkor

1. Pénzügy és számvitel

2. Nemzetközi gazdálkodás

3. Kereskedelem és marketing

4. Turizmus vendéglátás

2017. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

pénzügy

nemzetközi gazdálkodás

kereskedelem

turizmus


Bár csak az első kettő ér valamit, de inkább az első.

2017. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tudom h vannak még más szakok is. Azért írtam ezt a négyet, mert talán ez a négy ami minden gazdasági főiskolán/egyetemen megtalálható.


Mit tennétek még a fent nem megemlített szakok közül esetleg a pénzügy elé? Ami még annál is "nehezebb" és közgazd szak..?

2017. aug. 2. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
alkalmazott közgazdaságtan, de csakis abban az esetben éri meg ha utána elvégzel egy mesterképzést is(közgazdasági elemző)
2017. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, alkalmazott közgazdaságtan. Ezeket tartják nehéznek.
2017. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Gazdálkodási és menedzsment. Az kb a középmezőny, az NG-nél valamivel könnyebb. Ha nem tudod, hogy mi érdekel, ezt javaslom, mert elég jó alap mindenhez, mindenből ad egy keveset és gyakorlatilag bármilyen mesterre mehetsz (bár ez utóbbi szempont kis túlzással minden gazdasági szakra igaz).

Emellett az emberi erőforrások, amit a turizmussal kb egy szintre raknék, vagy max afölé valamivel, illetve az elméleti szakok, amik toronymagasan a legnehezebbek.

2017. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

[link]


alkalmazott közgazdaságtan: ELTE/BCE indítja, nehéz, matekos, de nagyon érdekes, klasszikus közgazdaságtan. Mivel eléggé elméleti, kell hozzá egy ráépülő mesterképzés is


emberi erőforrások: hr szak, a könnyebbek közé tartozik, EE tanácsadó mesterszakkal és idegennyelv-tudással BP-en elég jó. BGE/BCE, többi kuka


gazdálkodási és menedzsment: jolly joker, igazi általános üzleti alapozó képzés, szinte az összes gazdasági mestert megnyitja előtted, de önmagában kevés lehet. Nehezebb, mint a HR, de nem hardcore. BME/BGE/BCE, többi kuka


kereskedelem és marketing: mesterszakkal (Marketing MSc.) van értelme, GM-nél könnyebb, talán a HR-rel lehet egy szinten


nemzetközi gazdálkodás: számomra "sötét ló", talán GM nehézségű, de itt két nyelvvizsga kell. BNE/BCE/BGE, többi kuka


pénzügy és számvitel: nehéz, de értékes és használható diploma, nehezebb, mint az eddigiek, sok benne a matek, kicsit száraz. BCE a legjobb hírű, BME szokás szerint a legnehezebb, BGE a leginkább gyakorlatias, többi kuka


turizmus-vendéglátás: KUKA!


A lényeg: huszonakárhány gazdasági kar ontja ki magából a "közgazdászokat", nagyon sok a gagyi képzés, a cégek durván szelektálnak. Színvonalas munkahelyre BCE/BGE/BME-ről tudsz bekerülni, már gyakornokként.

ZSKE-t, ÁVF/IBS-t, Edutus-t, METU-t, ilyesmiket kerüld!

ÓE mérnöki/infós képzésben nagyon erős, de a Keleti karnak nem igazán van presztízse. Jobb, mint az ilyen ZSKE szintű intézmények, de messze elmarad a nagy hármastól.

Vidéken talán(!) Szeged üti meg a mércét, de ilyen

NYME, NYE, SZF, Kodolányi, stb. mind gyengusz, nem elismert, kiszórják a CV-det.

2017. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
23%

Jaj, ez kimaradt:


[link]


Ez osztatlan képzés, helyből MSc-t ad, 10 féléves, brutál nehéz, nagyon kemény a matek. Nemrég indult ilyen formában, a végzősöket azonnal el fogják kapkodni. BCE indítja idén.

2017. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt tudjátok, h ha a turizmus-vendéglátás szak nem sokat ér, akkor miért kell rá ugyan ugy 450feletti pont mint pénzügyre? (az orvosira nem kell ilyen sok..) szóval ah én most látom: a ponthatárok nem jelzik ezt a sorrendet, sem a szakok közötti nehézségben, sem a későbbi vélt/valós 'hasznosságukban'. (de javítsatok ki ha tévedek) Ez miért van?

2017. aug. 2. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
A gazdaságtudományi szakokra központi ponthatár van az államilag támogatott képzések vonatkozásában (az orvosira is, viszont ott alacsonyabb, a legtöbb jelentkező, aki bekerül, meghaladja még önköltségesen is, ezáltal nem releváns e tekintetben). Ha megfigyeled, hatalmas a ponthatárbeli különbség az önköltséges és az állami képzések között szinte valamennyi GTK-n. A legtöbb szakon (egyéb tudományterületek tekintetében) ez nincs így.
2017. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!