Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Introvertáltként jobb választá...

Introvertáltként jobb választás lenne nekem a levelező képzés?

Figyelt kérdés
Mindenki arról beszél nekem, hogy a nappali milyen jó, mert van idő bulizni, meg haverkodni, de ezek nekem úgyse mennének.

2021. dec. 8. 13:10
1 2
 1/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
90%

Szerintem nem.


Egyetemben az is jó, hogy nem kell haverkodni.


Senkivel se fogsz 13-14 alkalomnál többször találkozni.


Emellett levelezőn kevesebb tudást kapsz és kevesebb esélyed van szakosodásra.

2021. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bulizni meg szociális életet élni nappalin sem. Viszont ott jobbak a lehetőségek, mint levelezőn.
2021. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kevesebb tudás és rosszabb lehetősegek vannak levelezőn?
2021. dec. 8. 13:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy rengeteg introvertált ember van nappali tagozaton is. Nem muszáj bulizni meg haverkodni. Levelezőre azok szoktak menni, akiknek a nappali nem megoldható munka mellett.
2021. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát most gondolj bele, hogy az anyag nagy részét önállóan kell feldolgoznod úgy. Nem lehet olyan egyszerű.
2021. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nappalin több lehetőség van bulizni. Lehetőség, nem kötelesség. Introvertáltként 5 éve egyetemi koliban lakok, bulizni már a covid előtt is max kéthavonta jártam, a koli kocsmájában 2020 elején voltam utoljára. És akkor mi van? Ez nem befolyásolja azt, hogy tanulni nappalin a legkényelmesebb, a kontaktórákon könnyebb elsajátítani az anyagot és konzultálni a feladatokkal. Arról nem is beszélve, hogy levelező nem indul mindenből, főleg nem támogatottan.
2021. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs értelme csak ezért levelezőre menni. Személyes tapasztalatom ugyan nincs vele, de én is több helyről hallom, hogy rosszabbak a lehetőségeik az oda járóknak, és sem 18, sem 30 évesen nem könnyű szinte teljesen egyedül elsajátítani az anyagot. A többség pedig valóban inkább a munka miatt választja a levelező képzést.

Amúgy nem kötelező bulizni vagy haverkodni. Én is introvertált vagyok, és egy egyetemi buliban sem voltam öt év alatt, ahogy sok másik csoporttársam sem. Az alapképzés során még beszélni is csak ritkán beszéltem a többiekkel. Nem volt semmi problémám velük, mind aranyosak és segítőkészek voltak, ha valami miatt mégis beszéltünk pár szót, de még haveri kapcsolatok sem alakultak ki, barátságok meg főleg nem. A mesterképzésen már van egy kisebb társaságom, de az is igazából csak az egyetemre korlátozódik. Mindig igyekszek kedves lenni a többiekhez, de én nem igénylem az ottani barátkozást, mert vannak régebbi barátaim az egyetemen kívül, és úgy látom, ezzel mások is vannak így. Felnőtt emberek vagyunk, nem kell csak azért különösebben barátkoznunk, mert egy helyre járunk iskolába. Ha valaki erre vágyik, az is tök jó, mert biztosan talál magának társaságot. De sokan igazából csak tanulni járnak be, és ez is teljesen rendben van.

Szóval összességében egyedül ücsörögni a nappali képzéseken is lehet, levelezőn viszont nem biztos, hogy lesznek olyan jó lehetőségeid.

2021. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen. És aztán levelezőn dolgozhatsz is majd. >:)
2021. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Igen. (egy introvertált, aki levelezőre jár és nem bánja egy picit sem).
2021. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
És utána, a melóban?
2021. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!