Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha semmiben sem...

Mit tegyek, ha semmiben sem vagyok jó?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem vagyok jó semmiben. Most vagyok 10. osztályos. Alapjáraton 4-5 tanuló vagyok szinte mindenből, de nem érzem azt, hogy igazából bármihez is értenek, mivel úgy gondolom, hogy a jegyeink nem adják vissza a valódi tudásunkat; rengeteg múlik az éppen aktuális érzelmi állapoton, a környezeten és legfőképpen a tanár hozzáállásán. Igazából úgy is érzem, hogy ebben az iskolában jobb jegyeket kapunk, mit ami járna nekünk (hiába a kisváros egyik ""legnevesebb"" gimnáziuma), mivel általános iskolában többet kellett küzdeni a jó jegyért.

Fogalmam sincs miben vagyok kiemelkedő... Hogy abból a tantárgyból éppen csak azért van jobb jegyem, mert ügyes vagyok, vagy mert csak szimplán jófej a tanár.



2021. nov. 2. 17:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék lassan egyetemet választani, de fogalmam sincs hogy döntsek
2021. nov. 2. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Karriertanácsadás, pszichológus. Önismeret kell a korrekt pályaválasztáshoz. Ajánlom a Konnektet, jók.
2021. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Nincs olyan, hogy semmiben sem vagy jó, még ha néha így érzed is. Az meg, hogy most miből hanyas vagy, meg visszaadja-e a valódi tudás vagy sem, nem számít. Egyetemen nem a középiskolai anyagból fogsz építkezni. Nekem is sok ismerősömnek bejött az egyetem úgy, hogy középsuliban a tárgyak nagy része nem mindenkinek ment úgy, ahogy kellett volna, de egyetemen összeszedte magát meg érdekelte is az adott szak, ezért ott már rendesen tanult.


Azt kell eldönteni először is hogy humán vagy reál beállítottságú vagy, mi megy neked jobban. A matek-fizika-kémia-biosz, vagy a történelem-magyar-nyelvek stb. Ha reál, akkor a matekra érdemes rágyúrni, az tényleg kelleni fog egyetemen, ha olyan irányba mész, mellette fizika mondjuk hasznos pl. mérnökin, vagy infó. Ha humán, akkor arra nem kell nagyon rágyúrni, a töri, magyar, nyelvek menjenek, de töri és magyar úgy is csak érettségire kell, egyetemen már nem abból fogsz építkezni.

2021. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

"humán vagy reál beállítottságú vagy"


Van egy humán és egy reál diplomám is. Vitatom, hogy ez a felosztás létezik egyáltalán. Emberek vannak, preferenciákkal, tulajdonságokkal, egyéni eltérésekkel. De az élet nem ennyire fehér vagy fekete, szerintem.

2021. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
#4 sokaknál de. Én pl. Humán vagyok, matekból épp, hogy 3-assal àtmentem, egyetemi szinten esélytelen, de a humán terület nagyon érdekel, és azt szívesen tanulom is.
2021. nov. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy 10. osztályosnak még nem kell egyetemet választania, és még azt se kell tudnia, hogy pontosan milyen szakra fog majd jelentkezni. Persze vannak olyanok, akik azt mondják, hogy már biztosak benne, de hidd el, hogy közülük is jónéhányan meggondolják magukat:)

Gondolom a fakultációválasztás miatt tetted fel ezt a kérdést. Nem érdemes csak a jegyeidet nézve választani, mert lehet, hogy színötös vagy mondjuk fizikából, de ha nem érdekel maga a tantárgy, akkor nem élveznéd. Inkább azt próbáld kiválasztani a jegyeidtől függetlenül, hogy mit tanulsz szívesen és miről szeretnél még többet tudni.

Írd össze, hogy melyik tantárgyakat szereted és melyikeket nem! (ha ide elküldöd, ez alapján megpróbálok neked tanácsokat adni)

Van valami irány, ami tetszik neked? Például szívesen lennél mérnök, bölcsész vagy pedagógus? Esetleg az egészségügy érdekel? Ha van pár ezek közül, ami jól hangzik neked, akkor ezek alapján is próbálhatsz számodra előnyös tantárgyakat kiválasztani.

2021. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Fogadd el, és tanuld azt ami örömmel tölt el. Még az is kiderülhet, hogy jó leszel benne
2021. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!