Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nyelvszak tényleg nem ér...

A nyelvszak tényleg nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék arab vagy török szakon tanulni. De egyre több helyen olvasom, hogy nyelvszak csak “időpocsékolás” :(

Nem tudom ez mennyire plusz de már van turisztikai okj-m illetve németből és angolból C1 nyelvvizsgám is van. Az angolt napi szinten használom


2021. dec. 9. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

De most tényleg minek? Ezek tanárképző szakok, törököt, arabot nem tanítanak sehol. Ha már eleve tudod a nyelvet, akkor felesleges.

Angol-német meg ilyen szakokra azért szoktak elmenni a diákok, mert esetleg akarnak egy tanári diplomát, amivel vagy tanítanak, vagy nem. Ha nem akarnak tanítani, eleve nem látom értelmét, mert irodára, ahol nyelvtudás kell, simán felveszik diploma nélkül is. Az igaz, hogy ha valaki pl manager akar lenni, elég nehéz, ha nincs diplomája, szóval arra jó, hogy elmondhasd, hogy diplomás ember vagy.

2021. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

#1: Rosszul tudod, mert vannak a tanárszakokon kívül bölcsész nyelvszakok is.


Kérdező, végül belekezdtél?

2023. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem ez volt a kérdés.

Mivel bölcsészettudományi egyetemet végeztem, tisztában vagyok a dolgokkal.

A nyelvszakos órák mellé még felveszel pedagógiát is, akkor nyelvtanár leszel.

De nem lehetsz nyelvtanár, ha nem végezted el a bölcsész órákat. Okoska.

2023. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: "Okoska", hol látod a kérdésben, hogy a kérdező tanár akar lenni? 😂. És honnan veszed, hogy nyelvszakot nem végezhet valaki úgy, ha soha nem lesz tanár, mert nem akar tanítani? Én is úgy végeztem el.
2023. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!