Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttek számára létezik...

Felnőttek számára létezik pályaorientációs tanácsadás? Lehet felnőttként elkezdeni egy teljesen új pályát?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Iskolában nagyon jól ment a tanulás, de áltálános végére a brutális családi problémák miatt nem tudtam bejárni. Középiskolákból kirúgtam mert dolgozni mentem iskola helyett, meg rengeteg problémám volt. Alapból nagyon szar középiskolába mentem pedig felnvettek volna jó iskolába is, de mikor anyám megtudta hogy érettségit is akarok összevert. Oktatás és orvos ellenes volt. Sokkal jobb életem lett volna ha hivatalosan eljárást indít az iskola és otthonba kerülök. Nem is értem miért nem tették meg. Mindig csak fenyegetőztek ezzl. Aztán pikkpakk 18 lettem.

Végül esti gimnáziumban leérettségiztem, de oda szinte be sem tudtam járni. Az érettségire egyáltalán nem készültem, a biosz érettségiről el is késtem.

Most tizenéve húzódó komoly egészségügyi problémákkal, munka mellett nem tudom hogyan keznék neki annak amire a képesség és a szándék is megvolt 14 évesen.

Sokat melózom, fáradékony vagyok, az egészségügyi problémáim és fájdalmaim miatt nem tudok úgy figyelni.

Most elkezdtem egy 7 hónapos állami szakács képzés. Az a tervem hogy büfé kocsit nyitok a félretett pénzemből. Nagyon puritán módon élek, sokat tartalékoltam (majd 10 mila). Ennek viszont a töredékét szeretném kockára tenni.

A képzés nem nagyon megy. Mindig nagyon ügyetlen voltam. Mindig kifejezetten az elmélet és a tanulás ment jól. Most ennek pont az ellentétét csinálom. Nem vagyok jó benne. Persze egy büfé más, előre kitalálom az ételeket és azt betanulom. Ráadásul először csak előcsomagolt szendvicseket árulnék, a helyen amit kinéztem drága lenne megoldani a csatornázást. A más által legyártott, csomagolt szendvicsek árulásánál sokkal lazábbak az előírások. Ha látom hogy megy az üzlet (remélem menni fog mert egy nagyon forgalmas helyet néztem ki ahol jelenleg csak kürtős kalácsot árulnak), akkor jöht a csatornázás és a hambur részét még kitalálom. A büfé nyitás előtt nyáron idény munkákat szeretnék vállalni kifejezetten büfékben hogy legyen némi tapasztalatom.

Lehet hogy pont egy olyan szakmát tanulok ami a legkevésbé illik a képességeimhez. Viszont szeretnék valamit önállóan csinálni, nagyon megszenvedte a monkaadóimmal. Mindenki leszarja ha súlyos beteg az ember azért gürcölni kell. Úgy érzem egy saját vállalkozuást a szükségleteimhez tudnék szabni.

Egészen biztos hogy ha mehettem volna informatika szakközépbe vagy gimnáziumba és tovább tanulok akkor jól teljesítettem volna. Mosz viszont már nem hiszem hogy menne a dolog. Önállóan sokkal nehezebb és nem vagyok jó bőrben.

Elméleti szakma jobban illene hozzám, de nem tudom milyen. Felsőfokú képzettség már késő, újra kéne érettségizni kemény lenne. Ha elhelyezkednék akkor is egy multinál kéne elhelyezkednem. Rossz a vesém, biztos ott is lecsesznének ha gyakran járok pisilni vagy ha nem tudok koncentrálni mert fájdalmaim vannak.

Az biztos hogy az ágazati alapozó vizsgán ami a szakács képzéshez kellet nekem kiemelkedően jól ment a turisztika. Ami nyilván nem egy hasznos szakma de jelzi hogy inkább elméletben vagyok jó. A szakács szakma meg nekem ment a legrosszabbul. Mégis erre jöttem, mert ha büfét szeretnék akkor ez a leghasznosabb.

Nem nekem való a főzés, béna vagyok, lassú, nem látom át a káoszt ami a konyhában van.


2021. dec. 9. 19:45
 1/1 A kérdező kommentje:
Nézzétek el nekem ha pár betűt félreütöttem. Elég fura a billentyűzetem, a régi tönkrement.
2021. dec. 9. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!