Egyetemen vagyok állami támogatással, mi lesz ha kibukok?

Figyelt kérdés

Na szóval.

Rengeteg de rengeteg oldalt olvastam már az egyetem is böngésztem, de vagyok annyira buta hogy még mindig nem tiszta ez hogy működik, (vagy több évtizedes válaszokat láttam csak) hatszáz variációját olvasom ellentmondásokkal segítség kéne.


Első félévemet járom egyetemen, első szemeszter és már 3 kurzust nem tudtam teljesíteni.


Ezzel tulajdonképpen megszűnik az állami támogatásom?


Olvastam olyat is hogy a legelső félév szinte ingyen van azzal lehet szórakozni ha nem sikerül, átlehet még jelentkezni másik szakra amivel visszakapod a lehetőségeidet.


Na én ezeket nem teljesen értem. Senki sem magyarázta el ezek hogy működnek, gondolom nem is szokták, de azért elég kemény hogy a tájékoztató összvissz abból állt hogy felálltunk is dedóba lementünk és "táncot" imitálva erobikoztunk.


Sűrgős volna, előre is köszönöm!



2021. dec. 10. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Szia, lehet szakot kene váltani ha mar most ennyire nem megy.
2021. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első félévben még nem sorolnak át senki és nem veszti el az állami támogatott státuszt sem. Ha az utolsó két aktív félévben nem éred el a teljesített 36 kreditet és az elvárt tanulmányi átlagot, akkor átsorolnak.

Ha úgy döntesz, hogy szakot váltasz, akkor azt megteheted egy kérelem alapján. De nem minden szakról lehet egy másikra átmenni, ezt meg kell érdeklődni a tanulmányi osztályon.

Ha sikerül a szakváltás, akkor úgy indulsz, hogy 1 támogatott félévet már elhasználtál. Általában szakváltáskor megmarad a támogatotti státusz.

Ha nem tudsz szakot váltani, akkor kiíratkozhatsz az egyetemről félév végén és a kívánt másik szakra jelentkezel normál felvételi eljárással és jövő ősszel kezdesz.

2021. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, én is ezen gondolkodtam, nagyon érdekes a szak, de rá kell jönnöm hogy nem értek hozzá, a szaktársaimhoz képest eléggé levagyok maradva.


Tehát ha nem érem el a követelt átlagot sem sorolnak át, mert az első félév afféle kivétel ez alól ha jól értem?


Mindenesetre már az eddigi választ is nagyon szépen köszönöm!

2021. dec. 10. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első félévben nem történik semmi mondjuk úgy. Az első és második aktív félévet fogják nézni, ha addig még ott leszel.
2021. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában is igaz, hogy az utolsó két AKTÍV félév eredményeit veszik alapul, vogy átraknak-e fizetősre vagy sem. Ha tehát passziváltatsz egy félévet, akkor az előtte lévő és az utána lévő aktív félév eredményeit nézik.
2021. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
IGEN, de ha másik szakra akarsz menni nincs értelme passzíváltatni
2021. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemre jársz, és melyik karra? Ugyanis a kérdésedre a választ csak a TVSZ (Tanulmány és vizsga szabályzat)ismeretében lehet megadni egészen pontosan. Általánosságban azt lehet mondani, hogy a felsőoktatási törvény arra ad lehetőséget, hogy ez első félév után nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged. Az mindegy hogy sikeresen teljesítetted a követelményeket csak mégsem tetszik a szak vagy csak részben teljesítettél vagy be sem jártál órára. Azt kell eldöntened, hogy szeretnéd-e a szakot elvégezni vagy mást szeretnél tanulni vagy esetleg nem szeretnél már tanulni felsőoktatásban.
2021. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!