Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium után zenei pálya?

Gimnázium után zenei pálya?

Figyelt kérdés
8-os vagyok, de már nem tudok konziba menni, lekéstem, viszont most kezdem egyre kobban érezni, hogy mennyire szeretem a zenét. Gimnázium után lehet zenei pályán továbbtanulni? Vagy más mód esetleg van rá?

2021. dec. 11. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mit kell érteni zenei pálya alatt?
2021. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél le semmiről. Nekem volt olyan ismerősöm, aki a 9. osztályt gimiben sikeresen elvégezte, de utána meggondolta magát és átment egy művészeti szakgimibe (ismét 9. osztályba), onnan pedig egyetemre. De olyan barátom is volt, aki sima gimiben tanult végig, közben külön zeneiskolába járt, és aztán felvételizett egyetemre, mindketten klasszikusan képzett művészek már.
2021. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és gimi után mennyire nehéz bejutni, ha egy egyszerű alapfokú művészeti zeneiskolába járok?
2021. dec. 12. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ. Egy gyengébb egyetemre fel lehet készülni ott is de ha igazán akarod jó lenne egy szakgimi. Mert oké hogy felvesznek de egy középsuli tök mást ad szakmailag mint a zenesuli. Ezt úgy mondom mint zeneművészetis hallgató
2021. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából gondolkodom, mert annyifelé mennék egyszerre. Fuvolázok, tavaly megkérdezték nem szeretnék-e zenei pályára menni, akkor még nem akartam, most viszont egyre jobban gondolkodom rajta. De emellett érdekelnek a madarak, érdekel a kertészet és egyszerűen képtelen vagyok dönteni. Mindemellett pedig a sízés, a sífutás is érdekel. Mások meg kérdezik, hogy nem szeretnék-e matematikus lenni, mert nagyon jól megy.

Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok

2021. dec. 13. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. Ugy gondolom mindenképp gondold át hogy ezekben a szakmákban hol tudnál elhelyezkedni és hogy szívesen csinálnád e azt hosszú távon. Mik a nehézségei előnyei, meg tudnál e belőle élni? Milyenek az elhelyezkedési esélyek itthon és külföldön?

Egyébként én is fuvolázom és amit ezzel kapcsolatban tudok mondani, hogy a középsuli itthon még egészen jó is lehet Pesten és Kecskeméten. A felső oktatás viszont inkább külföld mert nincs érdemben igazán jó tanár itthon. Szóval ezt is vedd figyelembe hogyha nagyon magas szintre szeretnéd vinni külföldön tudod megszerezni jobban azt a tudást(sajnos ez sok szakmában így van nem csak zenében). Előbb utóbb elkerülhetetlen hogy tanítani kezdj és ha ebből akarsz megélni (jól megélni) előfordulhat hogy legalább 2 de 3 intézményben kell tanítanod és akár városok között kell ingázni. Plusz mellette vállalhatsz zenekarozást az is sajnos a legtöbb helyen nem fizet jól, viszont kiegészítésnek jó a tanítás mellé. A zenekarozás nagyon kemény meló ha jó helyre kerül az ember. Sok helyen durvák is nagy a hajtás kevés a szabad idő. De hogy jót is mondjak a tanítás könnyűnek mondható ha szereted a gyerekeket heti 25 órát tanítasz kb legtöbb helyen délután. Ugye egyesével foglalkozol velük így egész nyugis meg szórakoztató. A zenekarozás meg pezsdítő. Nagyon stresszes tud lenni de az élmény kárpótol. Azt tudom mondani hogy amiket írtál egyik sem sétagalopp itthon, viszont ha szereted, bármelyiket is, el fognak törpülni a nehézségek. És ezért lenne fontos megismerni a negatívumokat mert hamar észre veszed majd melyiktől veszi el a kedved.

2021. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2022. jan. 13. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e a kérdés, de nekem például egy rokonom hirtelen találta ki, hogy a zene érdekli. Járt egy bizonyos egyetemre, de mellette 4 évig énektanárokhoz, és végül felvették a Zeneakadémiára.
2023. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!