Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az osztatlan építészmérnöki...

Az osztatlan építészmérnöki szakba hány éves korig érdemes belevágni, ha előtte teljesen más területen dolgoztam?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Èn akkor màr választanék egy megbecsültebb iparágban egy másik műszaki képzést. Azt érdemes. Epìtőipari mèrnokit sztem kevésbé.
2021. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Én lassan 40 leszek és most kezdtem a mérnökit, magam miatt mert szerettem volna
2021. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1. Ezt sokszor hallom, na de kérdem én: mi köze van egy gépész, villamos vagy vegyész mérnökinek az építészmérnökihez?
2021. dec. 14. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
A képzés első fele, szinte ugyanazt fogjátok ti is tanulni, csak pl a statikába jobban elmélyültök. Amúgy miért nem leszel rendes mérnök? A építészetet fizetik a legalacsonyabban. Felelősség na az viszont lesz. Vagy mi a célod? Ha többet szeretnél keresni, akkor lehetsz vállalkozó egy jó szakmával, nem kell egyetemen szívni. Mert attól hogy felvesznek még nem biztos hogy el is végzed☝️ emelt érettségit viszont csinálnod kell előtte szakmai tárgyból, feltétel már vagy 2-3 éve
2021. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Nagy felelősség cserébe kevesebb pénz. Tuti üzlet.
2021. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem a fizetés határozza meg, hogy ki a “rendes” mérnök…


Ha valaki programozó, villamosmérnök vagy orvos akar lenni, itt mindig óvva intik, hogy csak akkor menjen ha nagyon érdekli a dolog, máskülönben nem fogja tudni elvégezni…


Szerinted egy villamosmérnöki tényleg érdekel olyan szinten egy építészet érdeklődésű embert, hogy el tudja végezni?


Az építészmérnöki az egyetlen szak ami reál, műszaki szak és mégis egyben egy művészeti szak is…

Nem véletlenül lehet PhD és DLA képzésre is továbbmenni.


A villamosmérnökinek sajnos semmi köze a művészethez, nem tudja azokat az igényeimet kielégíteni, melyeket az építészmérnöki talán (!)…

2021. dec. 14. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Ja hogyne, astatika művészet, majd rájössz 😂
2021. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Te kèrdezted, hogy szerintünk èrdemes-e belevágni. A negatív válasz is válasz. Ahogy látom hetven százalékban a tervezésben nem sok művészet van, azt kell rajzolni ami belefér a pénzügyi keretbe.
2021. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!