Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi diploma utáni kilátások?

Jogi diploma utáni kilátások?

Figyelt kérdés
Gondolok itt fizetésre, munkaidőre, lehetőségekre stb.

2021. dec. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És mit szeretnél csinálni? Jogi diplomával elmehetsz valamelyik mucsaröcsögei hivatalba aktát tologatni, vagy valamelyik nemzetközi ügyvédi irodába ügyvédkedni is. Talán nem meglepő, hogy se fizetésben, se munkaidőben, se későbbi lehetőségekben nincs nagy átfedés. És akkor még csak két szélsőséges területet említettem.
2021. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És konkrét fizetést tudsz mondani?
2021. dec. 14. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen fizetést? Közalkalmazottként a közalkalmazotti bértábla az irányadó, pályakezdőknél nem nagyon szoktak attól eltérini. Ha bíróságnál, ügyészségnél szeretnél dolgozni, ott is megvannak a konkrét jogszabályok, amik szabályozzák a béreket. Mivel ezekre a helyekre lényegében kihalásos alapon lehet bejutni, pláne pályakezdőként, nem nagyon van itt sem lehetőséged ezt feljebb alkudni. Ezeket egy google kereséssel meg tudod találni. Ha a magánszektorba mész, akkor pedig GBM-től határ a csillagos ég, attól függően, hogy mennyiért tudod eladni magad. Ami függ a képességeidtől, az egyéb képzettségeidtől, nyelvtudástól, gyakorlatoktól, stb. És akkor még nem is említettük azokat a lehetőségeket, amikor örülsz, hogy van lehetőséged ingyen bojtárkodni valahol, ne adj'isten neked kell fizetned érte. Konkrét számot szeretnél? Tessék: bruttó 350, de kontextus nélkül ezzel önmagában mire mész?
2021. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő fizetéseket nem tudok, szakvizsgával, tapasztalattal, nem vezetői pozícióban cégnél, 500-600 ezer nettó. De a kezdő, szakvizsga előtti fizetések általában alacsonyak, ha nem, akkor viszont napi 12-14 órát kell dolgozni.
2021. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez nagyon kiábrándítóan hangzik.
2021. dec. 14. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj , sok esetben telnek fel a szellemi szakmák. Én pl: mèrnökkènt nyúltam bele, hogy pont az epìtőipart választottam. Egy szakembert ezerszer jobban megbecsülnek. De hàt ez van, te legalább még előtte körbe járod a témát.
2021. dec. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!