Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika alapszakról...

Germanisztika alapszakról megyek tovább marketing mester szakra (így természetesen németül c1-c2-es szint körül beszélek, angolom b2 körül van). Milyen kilátásokra számíthatok a diploma után? Melyik lenne a legjobb egyetem erre?

Figyelt kérdés
Többen írták, hogy a marketing büfé szak, nincs értéke stb. így ezeket mellőzve érdekelne olyan véleménye, aki ott tanult, vagy vannak ismerősei akik ott tanultak és látták, hova lehetett elmenni vele (akár külföldre is, az is a számításban van). Erasmusoztam alapszak alatt, mester alatt is tervezek. Illetve jelenleg a bemeneti tárgyakat csinálom, melyik egyetemen ajánlanátok mestert?

2021. jún. 18. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írja, hogy a marketing büfé szak, annak általában a leghalványabb lila gőze sincs a gazdasági életről, a termékfejlesztésről, meg úgy általában semmiről. A marketingről meg végképp fogalma sincs. Olvasd el itt a 15. hozzászólást amúgy: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Nem vagyok benne biztos, hogy felvesznek marketing mesterképzésre germanisztika alapszakról. Elég laza a bolognai spagetti rendszer, de ennyire talán azért nem az. A marketing mesterszaknak olyan bemeneti követelményei vannak, amelyek igénylik legalább az alapvető gazdasági tárgyakat (mikro- és makroökonómia stb.). Nézd meg a felvételi követelményeket: [link]


Így első ránézésre a következő lehetőségeid vannak szerintem egy bölcsészdiplomával:


1) Betolsz egy újabb (kereskedelem és marketing) alapszakot -- szerintem alapvetően ez a legjobb ötlet. Én ezt csináltam, és jó ötlet volt.


2) Megpróbálsz ismeretségen stb. keresztül bejutni egy marketing-szerű helyre dolgozni, és onnan csinálsz egy MBA-t. (Egyik angol alapszakos kolléganőm ezt csinálta.)


3) Marketing helyett valami lájtosabb szakra mész, pl. kommunikáció, HR vagy nemzetközi kapcsolatok? Ahova felvesznek... (ezt ajánlom a legkevésbé)


4) Csak simán keress egy ilyen munkát valahol, kezdj el dolgozni, és maradj ebben a szakmában a meglévő bölcsész diplomával. Simán megcsinálható, láttunk már ilyet a világtörténelemben.


A marketing szakos diplomából túlképzés van, a jó marketinges meg hiánycikk, ez ilyen ellentmondás. Hajtani kell, jónak kell lenni, és akkor tudsz vele érvényesülni. Ne várd meg a diplomaosztót, hanem keress minél előbb releváns gyakornoki munkát.

2021. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!