Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen típusú MSc passzolhat...

Milyen típusú MSc passzolhat a legjobban villamosmérnöki Bsc mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az utolsó félévemet végzem a BME-VIK villamosmérnökin (Infokomm., TMIT), és mindenképpen szeretnék tovább tanulni MSc-n. Azonban, annyi megkötést tettem magamnak, hogy levelezőn/estin szeretné folytatni munka mellett (Az ok egyszerű 21 vagyok most, és nem szeretnék 23-24 évesen még a szüleimet terhelni, annak ellenére sem, hogy jómódú családból származom)

A következőkön gondolkodtam, amik szóba jöhetnének, szerintetek melyik lenne a legprofitálóbb akár szakmailag akár anyagilag, szívesen fogadok tapasztalatokat, véleményeket.


Egy kis mellék infó rólam:

Az érdeklődési köröm igen tág, legyen szó matematikáról, vagy beágyazott dolgokról, hálózatok, algoritmusok, gazdasági folyamatok, orvostechnika, ,..stb. Ezért is jöttem TMIT-re mert volt egy kis beágy, programozni is lehetett bőven, hálózatok is voltak, egyedül a PLC hiányzott de azt olvasgattam illetve elkértem labor/gyak anyagokat beágyas ismerőstől.

A szakmai gyakorlatomat egy kis cégnél töltöttem, leginkább PLC-vel kapcsolatos munkakör volt, legalábbis papíron, valóságban bekötöttük és néztük, hogy miért nem jól jön be az adat a frekvencia váltóról :D

Szóval, a következőkön gondolkodtam:

~ Villamosmérnök MSc - ugye itt nyilván azonnal kezdhetnék

- Nézegettem több egyetemet de kb ugyanaz a felhozatal, így nem igazán tudtam még "dönteni", de a Kandón talán volt a legmegnyerőbb.

~ Mérnökinfó MSc - itt elvileg pótolnom kéne " információs rendszerek ismeretei területről kb 10kreditet" (forrás: felvi), de a bemeneti követelményke megfelelek így a képzéssel elvileg párhuzamosan, TO-n kérdezősködtem de hát, annyit is ért.

- Itt leginkább a Szegedi illetve szintén a Kandó volt, ami szimpatikus.

~ Gazdaságinformatikus - itt jóval többet kéne pótolnom, leginkább gazdasági illetve informatikai területről, de még így is megfelelek a bemeneti követelményeknek.

- Itt igazából mindegyik képzést indító szimpatikus volt, vagyis pontosabban megfogalmazva ötletem sincs.


Amit szeretnék megkérdezni ezek mellé, hogy mennyire lenne nehéz (vegyünk egy átlagos műszakis embert, példának), a villamosmérnöki után egy (esetleges) informatikai típusú MSc?


Köszi előre is a válaszokat!

További, szép estét nektek! :)



2021. dec. 17. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg külföldi msc nem lehetséges? Több a lehetőség orientálódni, és nevesebbek az egyetemek. Én egyébként kvantitatív pénzügyön tanulok Bécsben, szóval a műszaki vonalban nem igazán tudok segíteni, de szerintem érdemes lenne külföldön is körülnézni

sok sikert :)

2021. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%

Ez rengeteg dologtól függ. Alapvetően elmondható, hogy a villamosmérnöki bsc félsiker, és kb sehol sem várják el a szakirányú msc-t. Én egy nagy német autóipari cég fejlesztő irodáján dolgozom, pont múltkor néztem át a karrier tervem és kérdeztem körbe, senkit nem érdekel milyen mestert fogok csinálni, csak lehessen elmondani, hogy van.

Természetesen attól függ milyen karriert akarsz. Amennyiben technikai karrierben gondolkodsz, akkor mindenképp maradj a technikai vonalon(villany, mérnökinfó stb), de ha esetleg manager terület érdekel, akkor gazdaságit érdemes elkezdeni. Sok frissdiplomástól láttam már azt a tévhitet, hogy manager vagy lead csak az lehet, aki előtte technikai pályán volt minimum senior, a legtöbb helyen erről szó sincs, medior mérnökök simán átugorhatnak ezekre a részekre is, és ott előny, hogy a mester diplomádban van gazdasági/people managment vonal.


Milyen területtel akarsz foglalkozni? Pl ha bambi vonal érdekel, akkor felejtsd el a vidéki egyetemeket, mivel ilyen munkák főleg pesten vannak, aztán nem lesz jó leutazni minden második hétvégén vidékre.


"Amit szeretnék megkérdezni ezek mellé, hogy mennyire lenne nehéz (vegyünk egy átlagos műszakis embert, példának), a villamosmérnöki után egy (esetleges) informatikai típusú MSc?"


Ameddig nem az ELTE PTI a kérdés, addig szerintem nem lesz nehéz dolgod.

A mérnökinfó alapvetően nincs messze a villanytól, plusz a villany egyik alapja a programozás, szóval C-n kívül manapság minden villamosmérnök tanul OOP-t is. Ugyanígy hálózati ismereteid is vannak.

Egyébként a diploma, pláne egy műszaki diploma nem a tudás bizonyítéka, hanem a tanulási képességeidé.

A gazdinfó meg ugye a hufflepuff, arra se kell rágörcsölnöd.


Munka tekintetében merre nézelődtél eddig? Milyen terület érdekel?

2021. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!