Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Debreceni egyetem TTK villamos...

Debreceni egyetem TTK villamosmérnöki szak milyen nehéz?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondolok:

-Milyen sokan buknak,mennyire buktatnak?

-Milyen nehéz elvégezni?

-Milyenek a tanárok?

-Milyen a közösség?



2017. jan. 30. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
A villamosmérnöki szak mindenhol nehéz.
2017. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom.A debreceni egyetemről hallottam már hideget meleget egyaránt ezért kérdem.
2017. jan. 31. 16:53
 3/9 anonim válasza:
86%

Debreceni egyetem villamosmérnöki képzése vicc sajnos.Le lehet pontozni egész nyugodtan,de oda jártam én is :)


Menj a Műegyetemre vagy a Kandóra esetleg Miskolcra.

2017. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy miért vicc?Még a budapesti egyetemen gondolkodtam.
2017. febr. 1. 14:28
 5/9 anonim válasza:
100%
Tanárok minden hülyét átrugdosnak,nincs semmi színvonal.A tanár segít a zárthelyikben.Lehet puskázni vizsgán/zárthelyin max elveszi és ennyi.Más helyeken puskázás miatt fegyelmit kapsz,vagy bukod a tárgyat minimum.Lehet hogy a többi kar normális,de ez a műszaki vonal Debrecenben sajnos egy nagy nulla.
2017. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem.Nem gondoltam volna hogy ennyire leromlott az az egyetem. :/

Várok még további tapasztalatokat is! :)

2017. febr. 1. 20:10
 7/9 anonim válasza:
92%

Nemrèg vègeztem ezen a szakon. Ajánlani semmiképpen nem tudom sajnos.

A kèrdèseidre válaszolva:

-bukás, elvègzès nehèzsège: egy egèsz pontos statisztikai adatot tudok mondani, a legutòbbi vègzős èvfolyam 23%-a tudott leállamvizsgázni csùszás nèlkül időben. Ez azèrt nem sok. Az pedig erős tùlzás, hogy átrugdosnak... Hallottam már szaktársat könyörögni 1,5 òrás szòbeli vizsga után az egyesèrt illetve egy mezei laborgyakorlat nem tudott ùgy eltelni hogy a hiányos tudásáèrt ne vágtak volna ki valakit. Persze nem elrettenteni akarlak, ha tanulsz akkor nem lesz gond. El lehet vègezni, nem nehezebb ès nem könnyebb mint bárhol máshol (jò, azèrt nem egy BME).

- tanárok: Nagyon vegyes. Van nèhány oktatò, aki elismert nemzetközi szaktekintèly, tőlük öröm tanulni. Főleg fizikához kapcsolòdò tárgyakbòl vannak ilyen tanárok. Viszont van a másik rèteg, aki tanìtani egyáltalán nem tud ès nem is akar, teljesen alkalmatlan a tanári pályára. Ha 90%-os bukási arány kell akkor annyit csinálnak. Bármi problèmával fordulsz hozzájuk a legkisebb mèrtèkben segìtőkèszek, sokszor a saját munkájukat sem vègzik el. A hallgatòt ellensègnek tekintik vagy egyszerűen semmibe veszik. Szakmailag is akadnak gondok bőven, a tanulmányi ès vizsgaszabályzat pedig mintha nem is lètezne.

-közössèg: Hogy jòt is mondjak, ez legalább működik. Mindenki nagyon hamar megtalálja azokat az embereket akikkel jòban lesz a kèsőbbiekben, kialakulnak a különböző társaságok: bulizòsok, tanulòsok, stb. Mindenki ismer mindenkit, nagyon nyitott ès segìtőkèsz a villamos hallgatói társadalom :)

Egy òriási negatìvumot kell mèg megemlìtsek, az pedig a tanterv. Alapbòl csak 2 szakirány van, amiből az egyik kapásbòl haszontalan Mo.-n. Egy komoly tervezőszoftvert nem mutattak a 3,5 èves kèpzès alatt, az ingyenes sza..okkal kellett bohòckodni, mert se pènz nincs licenszre se ember aki èrt hozzá. A laboreszközök is ott vannak a toppon, konkrétan 30 èves ic-kkel, tekercsekkel meg szalagkábelekkel kellett mèrni, volt olyan hogy win 98 alatt. Az NI dobálgatott egy pár millió èrtèkben felszerelèseket az elmúlt 1-2 èvben, de ha kèsőbb nem ott fogsz elhelyezkedni (ami valòszìnű) akkor pont semmire nem mèsz vele, hogy tudod használni a tùlárazott vackaikat. Az alaptanterv mèg mindig nem vègleges, vaktában lövöldöznek hogy mit kène beletenni/kivenni. Mondjuk ilyen tárgyakkal, hogy bevezetés az informatikába k...a nehéz lesz szìnvonalas kèpzèst csinálni. A legnagyobb hiba pedig az, hogy egyáltalán nem kèszìtenek fel az itt leoktatott tárgyak a valò èletbeli munkádra, alig tudsz belőle hasznosìtani valamit.


Összessègèben nem tartom könnyebbnek mint bármelyik másik magyar egyetem mèrnöki szakát, rohadt sok èjszakázás mondatja ezt velem. Az oktatòk/oktatás nem korrekt, ezer sebből vèrzik. Szakmailag nagyon nehèz itt kellő tudásra szert tenni. Nem tudnám jò szìvvel ajánlani. Egyedül a duális kèpzès az, ami talán járhatò ùt.


Remélem segítettem, ha van kèrdèsed szìvesen válaszolok

2017. febr. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Nagyot csalódtam.Úgy látom jobb ha hagyom ezt az iskolát.
2017. febr. 2. 18:23
 9/9 anonim válasza:

Nyilván minden vélemény tartalmaz igazságot, itt az enyém:

Miskolcon vagyok harmadéves villamosmérnök hallgató, két haverom debrecenben végzett, 1 jó barátom BME-n. Az utóbbi is elismeri, hogy amit tanult, annak a nagyrészét nem hasznosítja, a munkahelyén betanították neki a feladatát. Amit hasznosított, azok a villamosmérnöki alapok, amiket megtanítanak neked Debrecenben es Miskolcon is. Bármelyiket választod és elvégzed biztosan eltudsz vele helyezkedni. A BME sokkal szigorúbb, bővebb elméleti anyagot ad le, jobban kell teperni, de emellett nem szabad leszólni kisebb presztízzsel rendelkező képzéseket. :) Ha érdekel a szakma, akkor tanulmányaid során megtalalod azt, ami főleg érdekel, és önszorgalommal elmélyítheted, ha nincs ilyen, akkor ez a pálya nem neked való. Tőled függ jobban, nem a helytől, ahol tanulsz.

2019. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!