Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a következő egyetemi szakok elvégzése után: élelmiszermérnök, orvosi diagnosztikai analitikus, környezetmérnök, biomérnök, vegyészmérnök és pszichológia?

Figyelt kérdés

Keresgéltem ezekben a témákban, de sajnos nagyrészt régebbi kérdéseket találtam, amikre a válaszok szerintem már nem aktuálisak.


Jelenleg 11. osztályos vagyok és emelt szinten tanulom a biológiát és a kémiát. A matekot is nagyon szeretem és a fizikával sincsen problémám csak egyszerűen nem nagyon érdekel.


Eddig fogorvosi szakra szerettem volna menni, de nagyon elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban. Nem vagyok benne biztos, hogy szeretném ezt csinálni és az emelt kémia érettségim nagyon nagy eséllyel nem sikerülne olyan jól, hogy felvegyenek.


Ezekről a szakokról elolvastam a tájékoztatót a felvin és ezek régebben is érdekeltek (tudom a pszichológia eléggé elüt a többitől). Biztos vagyok benne, hogy emelt biológia érettségit fogok tenni, ami szerencsére mindegyik szakhoz jó és a Debreceni Egyetem lenne a célom.


Érdekelne, hogy milyenek ezek a szakok az egyetemen és a képzés elvégzése után milyen kilátások vannnak. Szerencsére még kb van egy évem dönteni, de szeretnék addigra elég aktuális információt ehhez a döntéshez gyűjteni.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. dec. 18. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A környezetmérnok kiesik az érdeklődési korombol, arról nem tudok írni(talán táj építészet)

Az élelmiszermérnököt én a nébihnél tudom elképzelni.

Vegyészmérnök szintén bármi vegyipar, legyen az gyógyszeripar vagy más ehhez hasonló.

Biomernokrol szinten fogalmam sincs.

A pszichológia pedig olyan, hogy csak az msc után leszel pszichológus és utána tovább tanulhatsz klinikai szakpszichologusnak pl. És pszichológuskent dolgozol


Az orvos diagnosztikai analitikus pedig olyan, hogy első vagy második ev után 3 féle szakiranybol lehet valasztani:laboros(pl akik a korhazban feldolgozzak a vér, vizelet, széklet és egyéb mintákat), képalkotó(rtg, cs, mr, uh és izotóp vizsgálatokat csinalnak) az optometrista meg aki bemeri a szemed pl egy vision expresszben.

2021. dec. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Majdnem kiválasztottak az összes olyan mérnöki szakot amit kevésbé éri meg elvègezni, mert ha el is helyezkedsz vele akkor sem túl mèrnöki a bér.
2021. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a vegészmérnöknek és biomérnöknek is jó esélyeik vannak, vegyészmérnök gyógyszercégnél jól keres nagyon. Biomérnök ismerősöm van, ő Dániába szintén dögre keresi magát
2021. dec. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézzük:

Élelmiszeresként kb. minden üzemben ahol élelmiszert állítanak elő nagyban szükség van élelmiszermérnökre, vagy minőségbiztosítási vagy technológusi vagy termékfejlesztői munkakörökben, meg ugye ahogyan írták lehet menni hatóságokhoz is, illetve van, hogy felvesznek analitikusnak nem feltétlen élelmiszeriparba, de ehhez tapasztalat is kell általában.

Orvosi diagnosztikai analitikusként főleg nyilván ahogy a neve is mutatja analitikai munkát végzel laborban, itt nyilván vannak állami meg magán laborok is, viszont ezt 4 év elvégezni.

Környezetmérnökkel kicsit szűkösebbek a lehetőségek, őket is szokták laborokban alkalmazni, főleg, ha környezetanalitikával foglalkoznak az adott helyen, de ami gyakoribb ma, hogy utána EHS vagy munkavédelmi szakmérnökök lesznek, azaz ellenőrizgetnek az üzemen belül, javaslatokat tesznek mivel lehetne biztonságosabbá tenni a termelést, meg még rengeteg minden.

Biomérnök oda szokott kelleni ahol valamilyen biotechnológiát alkalmaznak, például hatóanyagot termeltetnek meg valami mikroorganizmussal, kb a feladatok itt is úgy oszlanak meg, mint az élelmiszeresnél: technológusi és analitikusi munkakörben szoktak ezzel dolgozni, itt főleg a gyógyszer meg az élelmiszeriparban van szakmaközelibb jövőd.

Vegyészmérnökként ugyanígy technológus vagy analitikus leszel, csak nem biokémiai folyamatokat fogsz ipari méretekben felügyelni meg irányítani, hanem pl: szerves vegyületek szintéziseit.


Összességében én azt mondanám, hogyha a kémia nem megy annyira jól ezek közül talán az élelmiszeren meg a környezetmérnökin és az orvosi diagnosztikán nincsen annyira “baszó” kémia, mint a többin. Fizetésben amúgy szerintem a vegyészmérnöki hozhatja a legjobb pénzt, meg a biomérnöki valami gyógyszeripari vállalkozásnál, legrosszabbul meg az állami szektoros munkák fognak fizetni.


Ha Debrecenbe szeretnél jönni élelmiszermérnökire, arról rengeteget tudok mesélni, nyugodtan keress privátban.

2021. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én környezetmérnökként végeztem 2016-ban (jelenleg pedig informatikusként dolgozom és proginfó estire járok). Sajnos az OE-RKK-n végeztem, ahol, legalábbis akkor borzalmasan rossz színvonalú volt a képzés, túlságosan könnyű is és egyéb szempontokból is rossz.


Elsősorban az EHS, illetve ha nem is az, de mindenképp valahol a munka- tűz- környezetvédelem irányában lehet vele elhelyezkedni. Csoporttársaimnak, akik nem képezték át magukat vagy nem irodai adminisztrátorok, az előbbi területeken vannak.


Angoltudás mindenképp legyen, sok cégnél kérik a jogsit és vezetési gyakorlatot, hiszen menni kell az ügyfelekhez mérni, auditálni. Persze nagy multinál, helyben nyilván nem kell ez, bár ki tudja, ott is kellhet.


Legyen munkavédelmi végzettséged is, pl a szakmérnöki és esetleg valami tűzvédelmi is. Legyél lelkes, ismerd a jogszabályokat, szabványokat.


Én a fentiek közül többön is elvégeztem, miután már jogsival, munkavédelmi technikusival és tűzvédelmi előadóival (2 OKJ) próbáltam elhelyezkedni szakmában. De legalább ezek miatt is tanulhattam 2 évet irodai admin munka mellett esténként és sok hétvégén.


Szóval ügyesen kell.


A 4. félév után voltam szakmai gyakorlaton, kis cég, környezetvédelemmel foglalkozó. A srácok mentek mérni városokban (pl önkormányzati megrendelésre) vagy gyárak, üzemek részére zajt, levegőt. Sokszor a lapostetőn mászkáltak kéményeknél. Az irodában pedig jegyzőkönyvet készítettek. Néhol kellett füllenteni is.

Itt közölték, hogy nőket nem alkalmaznak, mert ugye kéményen kell mászkálni stb.


Szóval szerintem kb így képzeld el a környezetmérnöki lehetőségeket.

2021. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha van konkrét kérdésed én végzős élelmiszermérnök hallgató vagyok és vegyészmérnök mesterképzésen tervezek továbbtanulni, ha szükséges akkor tudok információt adni ezekkel kapcsolatosan.
2021. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben az ODA-sok teljesen ugyanazt a kémiát tanulják, mint az orvostanhallgatók.
2022. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Felvi.hu, adott szak szakleirása, ott a végzés utáni fül. Van statisztika szerinti fizetés ès egyéb elhelyezkedési statisztika is. A statisztika szerinti fizetés adait màr közel 10 ève gyűjtik nagyon nagyon hasznos. Összehasonlìthatod ezek alapján a szakokat egymással.
2022. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Deff ***** válasza:
100%
A 2-es kb. minden hasonló alá odaírja ugyanezt, tehát senki se tanuljon semmi másnak csak gépésznek az a tuti, más területen tanári fizetésből fogsz tengődni :D
2022. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Elelmiszer ès kornyezet mérnök nem nagy cucc. Ha van is elég meló nem túl mérnoki .
2022. jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!