Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai diploma megszerzé...

Informatikai diploma megszerzése után mit érdemes még tanulni kiegészítésként?

Figyelt kérdés

Na szóval idén végzek az üzemmérnök informatikus alapszakon és még maradt pár állami félévem 12 bol(4 félév sajnos csusztam egy évet) és arra gondoltam h kihasználhatnám még ezeket,hogy tanuljak valami kiegeszítést az informatikai diplomám mellé foszkon vagy ne másoddiplámának.


Amik eddig tetszenek azok a gazdasági képzések (pl pénzügy számvitel, gazdálkodás és menedzsment) de a nyelvszakok se tűnnek rossznak.


De nem tudom mi lenne hasznos

Egy informatikus milyen más szakkal tud még értékes kiegészítő tudást szerezni a munkaeerő piacon?


2021. dec. 21. 20:53
 1/4 Data Scientist ***** válasza:
94%

Szerintem most az lenne a legfontosabb, hogy keress munkahelyet és kezdj el dolgozni. Ráérsz még közben eldönteni, hogy mi az, ami érdekel, merre szeretnél mozogni.


Ha programozó leszel, akkor elég a Bprof és inkább online platformokon képezd magad (YouTube/Freecodecamp, Udemy, Coursera, edX, esetleg Udacity vagy Emeritus). Ha közben rájössz, hogy a programozásnak valamilyen emelt szintű (matek)tudást igénylő változata érdekel, akkor érdemes kiegészítő tanegységeket szerezni, hogy mesterszakra tudj jelentkezni. (Pl. data science, cyber security stb.) Ha az ilyen irányvonal érdekel, akkor vagy egy programtervező informatikus vagy informatikus mérnök mesterképzést célozz meg, vagy ha egyébként jó vagy matekból, akkor egy elte survey statisztika vagy banki és biztosítási matek mesterképzést. Mind a kettő remek választás.


Az üzleti végzettségek közül a legkézenfekvőbb a számodra a gazdaságinformatikus mesterszak (szintén kiegészítő kreditekkel, amiket kérnek a Bprof-hoz). Ezzel rengeteg üzleti funkciót is le tudsz fedni (stratégia, befektetések, operáció menedzsment stb.), miközben használni tudod az informatikai végzettségedet.


Jó ötlet megnézni a műszaki menedzser mesterképzéseket is szerintem! Ez is remek folytatása lehet egy informatikus alapképzésnek. De elsősorban munka mellett, levelezőn javaslom ezeket a képzéseket neked.

2021. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is levelező esti vagy esetlegesen duális képzésben induló szakokban gondolkodok.
2021. dec. 21. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább nem utánt mondanék, hanem mellette, főleg az utolsó pár félévben. És amint lehet, keresni szakmai melót, mert ott lehet a legtöbbet tanulni.


Amúgy (szerintem) érdemes egy kicsit differenciáltabb/interdiszciplinárisabb tudást adó mestert is csinálni, bár az ugye üzeminfóval nem megy közvetlenül.


Attól függ igazából, mi érdekel. Én big data vonalon mozogtam, magától értetődő volt az alkalmazott matek mester és szabadidőmben is főleg statisztikát, algoritmuselméletet és neurális hálókkal kapcsolatos témákat tanulgattam. Ez egy olyan embernek, akit a robotika vagy a felhőszolgáltatások érdekelnek, nem biztos, hogy értelmes dolog, matek helyett is egy villamosmérnök mestert mondanék előbbinek...


Általánosságban annyit tudok mondani, hogy ne a különböző nyelvekre és keretrendszerekre menj rá. Abba nagyon könnyen bele lehet tanulni, ha van már valamiből mélyebb ismereted. Inkább jelölj ki néhány technológiát és nyelvet, amit alkalmaznak azon a területen, ahol szeretnél szakember lenni és próbálj meg abban minél vadabb dolgokat csinálni, minél magasabb szinten.

2021. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Mindent érdemes, amiről úgy érzed, hogy plusz tudást ad és máshol nem elérhető. Bár mindenféle kurzus elérhető online is, angol nyelven.
2021. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!