Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van így esélyesem, hogy...

Van így esélyesem, hogy sikerüljön az emelt biosz és kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni továbbtanulni az Állatorvostudományi Egyetemre, viszont ahhoz, hogy oda felvegyenek, követelmény az emelt szintű biológia és kémia érettségi. Ezzel csak az a gond, hogy én a jelenlegi iskolámban kémiát nem tanulok és bioszt is csak elég gyengén. (általános iskolában még nemtudtam mi szeretnék lenni, így egy teljesen más irányú suliba jelentkeztem) :/ Most 11.-es vagyok, úgyhogy mivel van még egy kis időm hátra, úgy döntöttem magántanárhoz fordulok és belevágok rendesen. Szerintetek elegendő lesz ez az idő arra, hogy sikeresen megírjam majd az emelteket a közepesek mellett? Vagy inkább halasszak?

2021. dec. 22. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:
esélyem** bocsi
2021. dec. 22. 20:14
 2/6 anonim válasza:
100%

Ha megvan a kellő motiváció, odaadás és idő, akkor sikerülhet teljesíteni a két emeltet plusz a kötelező tárgyakat is. Vágj bele, kezdj el járni egy jó tanárhoz és készülj szorgalmasan. Szerintem jelenleg ne gondolkozz az esetleg felmerülő halasztáson. Ha a végén oda is kerülne a sor, akkor meg kell próbálni újra, ha tényleg ez a nagy álmod (mert azokért nagyon is érdemes küzdeni). Sok sikert neked!

Üdv: szintén egy 11.-es, emelt biosz tagozatos, kémia fakultációs

2021. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Minden álmom, hogy sikerüljön és bejussak az egyetemre, minden nehézség ellenére is. :)
2021. dec. 22. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A sikerességed nagyban függ a képességeidtől, a szorgalmadtól, a kitartásodtól és a magántanáraidtól. Hajrá!
2021. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A siker függ még az alkalmazott módszertől, készségektől, a tananyag tagoltságától, minőségétől, lelki és fizikai hozzáállástól, állapottól, fizikai körülményektől, időtől.
2021. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is, szerintem ha neki állsz januártól, minden héten le ülsz és tanulod + jövő nyáron is oda teszed magad, akkor sikerülhet.

Vagy

Szerintem az se egy rossz ötlet, hogy ha 4 éves gimibe jársz, akkor utána kihagysz egy évet, dolgozol, stb. mellette akar októberben, akar májusban is megtudod csinálni ha szeretnéd. Vagy ha 5 évesen vagy (okj) akkor meg simán tudod csinálni amellett is

Jut eszembe nekem volt egy ismerősöm, aki szinten így csinálta mint te, hogy elég kevés biológia és kémia tudása volt, de nagyon tanult, majd megcsinálta mindkettőt emelten a fogorvosira, fel is vették ám :)

Szerintem ha elkezded komolyabban beleásni magadat, hogy miket kell tudni, mi a követelmény rendszer (nem tudom hogy ezt megtetted-e), de akkor látni fogod, hogy mennyire releváns, hogy megtudod csinálni. Hiszen te ismered a képességeidet, te tudod mennyire vagy elszánt. De ami ezek alapján itt tükröződik az az, hogy tényleg ez az álmod. A lényeg, hogy maradj mindig ilyen motivált. Tudd, hogy nagyon szép álmod van és büszkeség leszel a családoknak ha te ezt teljesíted.

2021. dec. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!