Higy olvassak könyvet h megmaradjon?

Figyelt kérdés
Kötelező olvasmány még érdekel is de annyiravelkalandozom a problemaimmal olvasas közben h arra leszek figyelmes h elolvastam x oldalt és foggalmam nincs mit
2021. dec. 22. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha konkrétan el akarod olvasni, akkor figyelned kell,, sok trükk nincs ebben, viszont ha tényleg érdekelne akkor nem kalandozna el a figyelmed. Hangoskönyv esetleg megoldás lehet, kevésbé fáraszt, tudsz közbe mást is csinálni pl séta vagy edzés.
2021. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én jegyzetelni szoktam közben. Csak nagyon röviden, pár oldalanként leírok néhány szót, hogy nagyon leegyszerűsítve mi történik.
2021. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én este, elalvás előtt fejben rendbe teszem, hogy miről olvastam aznap, így másnap könyebben felveszem a fonalat.


Persze, ennek feltétele, hogy érdekeljen a könyv, mert annak, hogy képzelőerő nélkül, üresen olvasom a szavakat, nincs értelme.

2021. dec. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Lelki alapozás. Meg kell tanulnod hinni, szeretni, akarni, kitartani, legjobbra törekedni, stb. Tehát hasznos szokásokat kialakítani.


2. Sajnos nagyon alacsony hatásfokú a közoktatás. A tanárok még az olvasás fajtákat sem ismerik.

A kérdezés tudománya, logika tudománya sincs, mert akkor a gyerek elkezdene gondolkodni, kritikussá válni. Nincs jellemzéstan. Nincs fegyelmezett, valóságból kiinduló képzelőerő fejlesztés. Nem ismerik a tanárok a lista módszert és a funkcionális szemléletet.


A megoldás, hogy meg kell tanulnod kérdezni, funkciókban, mondattan listákban gondolkodni, a fogalmi gondolkodásmódot fejleszteni, folyamatosan jellemezni, illetve elképzelni a leírtakat. Illetve az első pontban leírtakat kidolgozni és alkalmazni.

2021. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2021. dec. 23. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!