Hogyan tanuljak meg 200 oldalt 1 hónap alatt minnél gyorsabban, ha hosszú távon szeretném, hogy megmaradjon?

Figyelt kérdés

Napi 8 órában dolgozok, mikor hazaérek már semmi motivációm a tanulásra, tehát hogyan tudnám motiválni magam?


Tanulási tippeket is szívesen fogadok, hogy hogyan tanuljak meg napi 7-8 oldalt, amit eddig alkalmaztam, hogy kiírtam külön füzetbe a tanulnivalókat, de ez nagyon időigényes A/4-es tömör szöveg esetén, így lassan lehet vele haladni és már nincs rá időm, mert még mindig van belőle 200 oldalam.



2020. aug. 6. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig a jegyzetek hasznosak. Mondjuk mindennap elolvasol 7 oldalt, jegyzetelsz vagy kiemelsz, és esetleg munka közben előveszed őket. Bár ez függ attól is, hogy mit dolgozol és mit szeretnél megtanulni. De mindenképp el kell olvasnod az anyagokat szóval az sehogy sem lesz időigényes.
2020. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Átolvasod-kiemeled-âtolvasod a kiemelt részt-kiemeled élénkebb színnel. Utána kigyűjtöd a kulcsfogalmakat és rendszerezed az egészet ábrákkal, asszociációs térképekkel, stb.


Elég nehéz úgy segíteni, hogy nem vagy hajlandó leírni, milyen jellegű a tananyag. Én tanultam már anatómiát, elméleti matematikát, programozást és pszichológiát is hasonló terjedelemben, teljesen máshogy tanultam meg egy tételbizonyítást, mint az algoritmusokat, máshogy jegyeztem meg a hormontermelés folyamatait az agyban, mint Piaget fejlődési szakaszait... Az egyiknél kulcsszavaztam, a másiknál fürtábráztam, sok helyen színeztem, de volt, amit elég volt kétszer elolvasni. Meg olyan is, amit akrosztikonokkal jegyeztem csak meg vagy konkrét példákon keresztül. Vagy kipróbálva a működését kódban. Vagy kijegyzetelve vázlattá. Vagy igazából bárhogy.

2020. aug. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biológia
2020. aug. 7. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Megbuktál, és pótvizsgára készülsz?
2020. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, az őszi érettségire készülök🙂
2020. aug. 9. 07:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszi érettségi akkor ez nyelv igaz?

Ha angol akkor felesleges bemagolni X oldalt pláne, hogy elfelejted ha magolod...

2020. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, őszi érettségi, de biológia
2020. aug. 10. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen anyagrész?
2020. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!