Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiknek ajánlanátok a matematik...

Kiknek ajánlanátok a matematika bsc képzést?

Figyelt kérdés
Illetve milyen tapasztalaitok vannak rópa, melyik egyetemen érdemes elvégezni? Illetve mennyire magasfokú matektudást várnak el a képzés elején?
2021. dec. 23. 21:29
 1/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
72%

A képzés elején szerintem egy ötös emelt matek érettségi jó alap lehet. Viszont elég hamar ki fog derülni, hogy milyen agyad van a matekhoz, mert a középiskolai matek és az egyetemi matek közt ég és föld a különbség.


Hogy melyik egyetemen érdemes elvégezni? Szerintem bárhol, igazán nem tudsz majd vele elhelyezkedni szerintem. Legfeljebb matektanárként vagy valami alkalmazott matematikusként/közgazdászként.

2021. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Data Scientist ***** válasza:
85%

A matematikus az egyik legjobban keresett szakma korunkban, ezekhez a szakmákhoz a legjobb alap pl:


- Banki és biztosítási matematikus (van ilyen mesterszak is)

- Data analyst, data scientist (Magyarországon csak az ELTE Survey statisztika és adatanalitika mesterszak van ehhez, külföldön sokfelé van MSc data analytics / data science / machine learning / AI stb.)

- Kriptográfia stb.


Mivel a matematikusok tanulnak programozni is, illetve azt a pár kritikus tárgyat felvehetik mellé vagy megtanulhatják otthon (adatstruktúrák és algoritmusok, design patternek stb.), ezért a magasabb szintű szoftverfejlesztéshez is remek alap.


A data science-hez szerintem a legjobb alapszak egyébként.

2021. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es, az a baj, hogy a data analyst és társairól lövésem sincs, hogy mit takarnak pontosan. A kérdésem arra irányult vopna, hogyha egy egyszerű, laikus ember érdeklődését felkelti ez a szak, akkor kiknek ajánlanád.
2021. dec. 23. 22:40
 4/4 Data Scientist ***** válasza:
92%

3. Szerintem szakot úgy kell választani, hogy megnézed, mit lehet vele később kezdeni, és hogy ahhoz kedved van-e. A matek szakot nyilván annak a diáknak lehet ajánlani, akinek a kedvenc tárgya a matematika. De önmagában a középiskolai tárgyak iránti érdeklődés kevés a szak(ma)választáshoz. Az egyetemi szintű matek úgyis sokkal-sokkal bonyolultabb, mint a középiskolás matek. Azt érdemes megnézni, hogy a matematikusok utána hová mennek dolgozni.


Egy ilyen lehetséges munkahely például a bankoknál az a matematikus, aki algoritmusokat dolgoz ki illetve idomít, amelyek a hitelminősítést végzik (tehát beadod neki a paramétereket, az ügyfél fizetését, foglalkozását, családi állapotát stb. stb. és a gép kidobja, hogy az ügyfél mekkora valószínűséggel lesz rendesen fizető ügyfél).


Más hasonló alkalmazások még például a Netflix ajánlórendszere, a Google Translator, az önvezető autó, az arcfelismerő rendszerek stb. stb. Ezeken mind adattudósok (data scientistek) dolgoznak, amelyhez az egyik legjobb alapozás a matematika szak.

2021. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!