Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyat lehet csinálni, hogy...

Olyat lehet csinálni, hogy önköltséges egyetemi képzésre jelentkezem, ott végigcsinálok 5 félévet, majd az utolsónál átjeletkezem állami támogatott formára? Kockázatos?

Figyelt kérdés
Korábbi egyetemi tanulmányaim miatt egyetlen állami félévem maradt. Levelezőre megyek, viszont felmerült, hogy a képzés végefelé a nagy gyakorlat alatt nyilván nem fogok tudni dolgozni, és arra gondoltam, jól jönne, ha akkor nem kellene külön még tandíjat is fizetnem.

2021. dec. 25. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyetem átvesz, mert van támogatott helye, akkor igen. Erre kevés az esély.
2021. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor azt hiszem az első félévet célzom meg az államival. Gondolom az államiról önköltségesre váltás nem szokott nagy problémát jelenteni.
2021. dec. 25. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az nem.
2021. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűbb első félévre ellőni és ezalatt annyi kreditet teljesíteni, amennyit csak tudsz. A legtöbb helyen az önköltség egy része kreditarányos, szóval valószínűleg így jönnél ki belőle a legjobban. De az is megoldás, hogy gyűjtesz az utolsó félévre, például amit befizetnél első félévre, azt félrerakod az utolsóra.
2021. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!