Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne továbbtanulni...

Érdemes lenne továbbtanulni annak érdekében, hogy nyelvtanár legyek?

Figyelt kérdés

2019-ben szereztem meg a BA-diplomámat francia szakon. Az alapképzés után azonban nem volt energiám továbbtanulni, ezért 2 évre kiköltöztem Ausztriába, ahol jelentősen fejlesztettem a némettudásomat és őszintén szólva ma már sokkal jobban, természetesebben beszélem a németet, mint a franciát.

Egy ideje ismét Magyarországon élek, egy SSC-nél dolgozom, ahol mindkét nyelvet használom. A fizetésem szerintem nem rossz, mégis azt érzem, hogy szeretnék elkezdeni nyelveket oktatni, mert az sokkal közelebb áll az érdeklődési körömhöz. Az egyetem alatt egyébként tanítottam már a franciát, ausztriai tartózkodásom alatt pedig magyart is oktattam idegen nyelvként.

Egy szó mint száz, nem tudom, hogy érdemes lenne -e továbbtanulnom annak érdekében, hogy ismét nyelvet taníthassak. Tudom, hogy nem feltétel a végzettség, főleg hogy én magánórákat szeretnék adni, de valamiért úgy érzem, hogy hitelesebb az ember, ha ténylegesen 'tanár'. Plusz természetesen reménykedem benne, hogy a képzés során valóban hasznos módszertani ismeretekkel bővíthetném a tudásomat.

Amennyiben jól informálódtam, ezek lennének a lehetőségeim:

1) Megcsinálni a francia mesterképzést (2 év), mert ezután (illetve a második évben párhuzamosan) el lehetne végezni egy 1 éves pedagógiai modult, amellyel franciatanári végzettséget kapok. Így tehát 2-3 év alatt egyszakos tanár lehetnék.

2) Az elejéről kezdeni, azaz felvételizni német-francia osztatlan tanárképzésre és a franciás tárgyakat, amelyeket én már az alapképzés során megcsináltam, elismertetni. A tanáris mintatanterv szerint így gyakorlatilag csak a németes és a pedagógiai tárgyaim maradnának, azaz az eredeti 5+1 év számításaim alapján 3-4 évre csökkenthető lenne. Így hivatalosan is kétszakos diplomám lenne. Ez az idő azonban még így is soknak tűnik, hiszen ez egy nappali képzés, azaz mellette maximum heti 20 órás munkát tudnék végezni, ráadásul az utolsó év gyakorlati év, amikor nagyjából éhbérért kellene az iskolában a szakmai gyakorlatot végezni.

3) Ausztriában a WIFI/BFI az OKJ-s képzésekhez hasonló, de azoknál jóval színvonalasabb és elismertebb tanfolyamokat indít, többek között némettanárit, amellyel hivatalosan is el lehet helyezkedni ausztriai/németországi nyelviskoláknál. Magyarországon nem hiszem, hogy különösebben elismert ez a képzés, viszont ez is azért lenne szimpatikus számomra, mert sok-sok módszertani infóval gazdagodhatnék. A kurzus viszont magyar pénztárcához mérve eléggé drága, hiszen jelenleg 2500-2600 euró körül mozog egy 200-300 órás tanfolyam. Emellett viszont akár tudnám végezni rendesen a jelenlegi munkámat, mert szerencsére nem vagyok helyhez kötve, tehát a tanfolyam idejére nyugodtan kiköltözhetnék Bécsbe.


Mit gondoltok, érdemes lenne egyáltalán bármelyikbe belekezdeni?

Ahogy említettem, összességében azért vonzanak, mert papírt, azaz végre végezettséget szereznék (jelenleg francia alapszakos bölcsész vagyok, ami egy vicc), illetve reményeim szerint a szakmódszertani része is hasznos lenne.

Az egyetem mellett viszont nagy negatívum, hogy akár 4 éven át nehéz lenne anyagilag, hiszen nem tudnék 40 órában dolgozni.



2021. dec. 26. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Új fajta tanári lesz szeptembertől, 5 êvre lecsökkentik (plusz egy év akkor kell, ha faktot akarsz tartani gimiben pluszban), de a nyelvészeti tárgyak helyett telerakják gyakorlattal, pszichológiával, módszertannal, ami mind épülős, így nagyon max. egy évet tudok elképzelni, hogy lerövidül a BA tárgyaidnak köszönhetően. De ha nem egész életedet egy SSC-ben akarod elötleni, hanem valami nyugisabb, tényleges szakmára vágysz, amivel mindig találhatsz munkát szerintem megérnê. Ja és több egyetemen jövőre ingyen laptopot meg havi plusz ösztöndíjat kapnak a tanárisok elvileg, de lehet ez csak mézesmadzag.
2021. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok iskolában azelőtt felvesznek tanárnak, mielőtt elvégzed a tanárit akkora hiány van, pláne némettanárból. Szóval a lényeg, hogy elkezd, hogy mikor fejezed be talán nem is annyira releváns, ha már közben is adhatsz órát, nem? Amúgy átérzem, mert én meg germanisztika szakos bölcsész vagyok, ami ugye nem végzettség szintén, én német-olasz tanárira adom be a jelentkezésemet februárban.
2021. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!