Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki angol-orosz szakos...

Ha valaki angol-orosz szakos nyelvtanár szeretne lenni (gimiben), akkor ez ma hogy működik?

Figyelt kérdés
ELTE/Debreceni Egyetem vagy Pécs és még van kétszakos nyelvszak? Mi ez a minor? A vitt pontba mi számít be? Hol találom, hogy kell-e emelt érettségi a szakhoz? Lehet ma is duplázni az érettségit? vagy az emelt érettségik eredményét? Minden érdekelne, köszi.

2016. okt. 15. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te nem nyelvszakot, hanem ketszakos tanari szakot keresel. Egyszeruen jelentkezel angol/orosz tanari szakra. Minorod ilyenkor nincsen, az a bolcseszkaron van teljesen mas kepzesi rendszerben. A rendszer kiszamolja a neked legjobb pontszamot, ha az duplazassal annyi, akkor duplazassal. Ha rakeresel a tanari szakok kovetelmeny rendszerere akkor meg talalsz minden fontos informaciot ezen felul. A felvit ajanlom.
2016. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n biztosan van (sajnos most a gyökér felvi-n semmit sem lehet megnézni, mert csak a keresztféléves képzések vannak fent).


Osztatlan tanárképzés van, ott nem érint téged a minor.


Vitt pont a középiskolai jegyeid: magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy term tud. (biosz, kémia, fizika, földrajz) 11 és 12 év végi jegyei számítanak.


A felvin fent lesz majd, de biztos, hogy kell neked emelt érettségi angolból.


Lehet duplázni.


Az utolsó kérdést nem értem.

2016. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Azt hittem, hogy a nyelvtanári szak és a bölcsészszak ugyanaz nyelvnél. Igen, a felvi.hu-t néztem (volna), de a keresztfélév miatt alig van fent valami..

2016. okt. 16. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Kell emelt a szakhoz, méghozzá emelt angol kell.:) a másik tárgy pedig lehet még egy nyelv (francia, spanyol, olasz, német, OROSZ) vagy töri.:)) és Pécsett azt hiszem 2 évente indul ilyen képzés (mivel tavaly nem volt, előtte pedig igen).

ELTE-n szuper tanárok vannak!:)))) amúgy tudsz már oroszul?


Ha van kérdésed írhatsz, nyugodtan.

Üdv, egy angol-oroszos.:)

2016. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!