Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulásról szeretnék...

A továbbtanulásról szeretnék kérdezni. Megéri? Vagy inkább külföldi munka?

Figyelt kérdés

Elég sokat agyalok rajta, vajon megéri-e tovább tanulni. Gépészmérnöknek szeretnék tanulni (Szte-mk). Az a sok szenvedés ami az egyetemen lesz megéri?

Vagy inkább külföldi munkával jobban járnék?

A szakmám Gépgyártástechnológiai technikus

21/f



2021. dec. 27. 01:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem éri meg egyetemre menni. Sajnos ez az igazság. De mindjárt jönnek lepontozni a minimálbéres diplomások.
2021. dec. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Mérlegelj, nézz utána:


- Oktatás színvonala

- Oktatók hozzáállása

- Tananyag, jegyzet minősége

- Fizetés (kezdő és több év távlatából, ha nem akarsz vezető lenni)

- Mennyire lesz stresszes a munkakör? (tapasztalt mérnökök véleményének kikérése)

- Mennyire van arányban a befektetett munka, tanulás, tapasztalat a fizetéssel?

- Stb.

2021. dec. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Keress meg privátban, szívesen válaszolok minden kérdésedre, pont ott tanulok
2021. dec. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Diplomásként azt mondom, hogy a pénz miatt fölösleges egyetemre jönni.


Anyagi biztonságot az ember jobban talál diplomás poziban, mert kevésbé kell életművészkedni és szerencsét próbálgatni, mint papír nélkül. A diplomások között kevesebb a munkanélküli és rövidebb az álláskeresési idő is (ez statisztika, nem én találtam ki). Az nem törvényszerű, hogy magasabb is a fizetés, de kiszámíthatóbb az élet. Meg akkor érdemes a diploma, ha arra a területre, ahol normálisan szeretnél tevékenykedni, kell ilyen végzettség.


Pénzt gyártani a legtöbb képzettség önmagában nem alkalmas. Ha az lenne, mindenki jól keresne. És jó alatt nem a 800 ezres mérnöki bért értem, hanem azt, amihez kell valami plusz még azon felül, amit esetleg tanulnál. Tehetség vagy adottságok.

2021. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Inkább külföldi munka. Abból lesz pénzed. Diplomával kitörölheted itthon sajnos.
2021. dec. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló.

Nem is az, hogy kitörölheti, hanem inkább az, hogy sok év tapasztalat után is a fizetés beáll nettó 450-650 között és ha nem akarsz vezető lenni, nem megy a fentiek fölé. Cserébe többrétű tudást várnak el. Képben kell lenni folyamatosan.


Tudom, magyarországi viszonylatban az átlag éhbérhez képest jónak mondható bizonyos mérnökök fizetés, de az elszállt ingatlan árak, fizetős magánorvosi ellátás (szar, várólistás közegészségügy), a nyugdíjválság (elöregedő társadalom) és a képzésbe belefektetett energia (idő, pénz, lelki, fizikai) miatt, nagyon is alul vannak fizetve a mérnökök.

Amúgy összességében mindenki alul van fizetve.


Viszont azt is látni kell, ameddig nem lesz saját ipar, mezőgazdaság, saját termék és szolgáltatás, demokratikus gondolkodás és hazaszeretet, ember szeretet, addig a fenti szar bérekkel kell beérned kérdező, ha egyetemi képzésben, szakmában gondolkodsz.

2021. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Sokszor én is bizonytalan vagyok megéri e felnőtt fejjel az egyetemen szenvedni, eddig a tapasztalat hogy egy nagy 0 a mérnöki oktatás, az 50 évvel ezelőtti elavult dolgokat erőltetik, a tanárok akiknek a többsége Dr, ott szívnak nettó 2-300 ezer forintért, nagyon rossz irányba halad az oktatás, ami nem is oktatás hanem csak számonkérés, mert normális oktatás nincs
2021. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
elterjednie
2021. dec. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Írnál erről bővebben? Akár privátban, mert érdekel
2021. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Remélem egyszer ez a világ is eljön, köszönöm!
2021. dec. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!