Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól értesültem, hogy tanári...

Jól értesültem, hogy tanári szakra jelentkezésnél nem lesz pályaalmassági vizsga idén sem?

Figyelt kérdés
Rámentem az adott szakpárra a felvi.hu-n (ELTE amúgy) és az volt kiírva hogy az intézmény nem szervez pályaalkalmassági vizsgát.
2021. dec. 27. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Igen.

Már minden dingát felvesznek, ezzel is tovább mélyítve az oktatás válságát.

Nettó 170-ért nem találnak palimadarat. Azért csinálják ezt.


Eddig is selejt tanárok voltak többségben, most aztán az egész oktatást ilyenekkel töltik fel ballasztnak.


Már az is tervben van, hogy csökkentik a tananyag mennyiségét, így már emelt érettségire sem tudják a fiatalokat felkészíteni, mert természettudományos szakokra nem jelentkeznek tanárnak. Inkább elmennek multihoz kétszer annyi bérért.

2021. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nyelvtanárnak készülök. De hallottam, hogy tényleg sok oda nem való ember van a tanári szakokon (is).
2021. dec. 27. 19:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Es motivációs levél kell? Mert arról nem írtak semmit.
2021. dec. 27. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kicsit vicces, mert én eddig egy multinál dolgoztam (bár béna pozícióban), de én is inkább visszamennék az egyetemre osztatlanra. És nem én vagyok az egyetlen tőlünk. A pénz nem minden, sokan rájönnek, hogy inkább valami kevésbé stresszes, de értékes munkát végeznének. Sokan nyilván pont ezért mennek tanárnak, mert kényelmes a munkaidő, biztos állás stb. és nem mindenki odavaló. De én már elvégeztem egy alapszakot és biztosíthatok mindenkit, hogy mindenfajta linkek nem tudják csak úgy elvégezni úgy sem. Attól nem kell félni, hogy a tanárok hülyébbek lesznek, mint a diákjaik, ha ettől tartotok.
2022. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!