Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlovákiai vagyok, de magyar...

Szlovákiai vagyok, de magyar egyetemre szeretnék menni. Hogyan számoljam az érettségi pontokat?

Figyelt kérdés

Érettségim lesz magyarból, szlovákból, angolból, töriből, és még egy tantárgyból amit még nem döntöttem el. Plusz, lesz addigra (ha sikerül persze 😅) egy angol C1-es nyelvvizsgám. Ilyenkor a nyelvvizsgáért ugye kapok plusz pontot. De hogyan számoljam a pontokat, minden érettségi tantárgy beleszámít a felvételibe? Ebben az esetben a szlovákért is kapok plusz pontot?

Meg úgy tudom, hogy az itteni angol érettségi Magyarországon emeltnek számít. Ha pl. pszichológiára szeretnék menni, szerintetek érdemes még egy plusz tantárgyból emelteznem?(itt nincs emelt, tehát nyilván Magyarországon csinálnám)



2021. dec. 28. 00:12
 1/3 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a szlovák angol érettségit Magyarországon emeltnek fogadják el, így nem kellene külön emeltezned ott. Ha ez az emelted megvan 45% akkor elvben meg kellene ugyanugy kapnod rá a +50 pontot. És akkor emellé még jöhet a +40 az angol C1-ért, de több mint valószínű, hogy neked a szlovák érettségidet alapból elfogadják C1-es nyelvvizsgának, így nem fog szamítani az angol, mivel max 40 pont kapható nyelvismeretre (tudomásom szerint)

+tárgyból csak akkor érdemes emeltezned szerintem, ha az utolsó 2 évben a bizonyitványod nem túl jó, mert ebben az esetben lehet nem lesz elég a bizonyítványból jövő pontok összege + az emelt és még egy szakodhoz kellő közép (psziho esetében pl. magyar) pontszáma.

2021. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző vagyok.

Felvin van egy elég jó pontszámító, amibe, ha beviszed a várható eredményeidet, akkor elég jó eredményt ad a pontszámodra.

(+ tipp: oda is vidd be a szlovák érettségidet, mint C1-es nyelvvizsgát és az pontosan megmutatja, hogy adnak-e 40-nél több pontot nyelvvizsgákra.)

2021. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyelvismeretnél az van, hogy ugynarra a nyelvre nem adnak 2* pontot. Tehàt olyat lehet, hogy angol emelt 50 és a szlovák nyelvvizsgáért +40 pont, ha a szlovák érettségit elfogadják felsőfokú nyelvvizsgának.
2021. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!