Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi munka vagy egyetem...

Külföldi munka vagy egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén vagyok végzős és az a helyzet, hogy nagyon össze vagyok zavarodva a jövőt illetően.

Van egy olyan lehetőségem, hogy Németországba menjek egy szakmát kitanulni ( fogorvosi asszisztens, hogy pontos legyek ).

Viszont rólam azt kell tudni, hogy gimnáziumba járok, így mondhatni mindig is egyetemre készültem. Gazdálkodás és menedzsment szakot néztem ki magamnak, az a legszimpatikusabb.

A problémám az, hogy nem tudom mivel járnék jobban: azzal, ha kiköltöznék vagy azzal ha itthon lediplomáznék. Németország előnye, hogy az életszínvonal jobb, még úgyis, ha nincs diplomája az embernek. Azt viszont, tekintve, hogy nincs diplomás a családomban, nem tudom milyen egy diplomás közgazdász élete. Meg lehet belőle élni Pesten? Megéri egyáltalán Magyarországon diplomát szerezni? Ti hogy látjátok, ha esetleg Márki-Zay lesz a miniszterelnök, Magyarországnak jobb lesz a jövője vagy nem érdemes itthon maradni?

Kíváncsi lennék a véleményetekre.



2021. dec. 29. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Senki se tudja, "mi lesz ha" MZP leváltja Orbánt. Lehet egy ideig rosszabb lesz, amilyen tempóban lopja szét a fidesz a közvagyont.


Én pont azt mondtam a páromnak, ha megint megválasztják Orbánt a nyugdíjjasok, akkor menjünk innen most már végre. Hiába szeretem Magyarországot, hiába szeretem a várost, ahol élek, de elegem van ebből a képmutató bandából.


Én azt mondom, menj Németországba. Fiatal vagy és még rugalmas. Nem viselnek meg annyira a drasztikus változások (költözés külföldre mondjuk). Aztán, ha mégse tetszik ott az élet vagy a szakma, akkor vissza jössz. Később is ellehet kezdeni azt az egyetemet.


Én most végzek a gazdálkodás és menedzsmenttel. Nagyon fontos hozzá a nyelvtudás.

2021. dec. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Hányszor kérdezed még meg?
2021. dec. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most 19 éves vagyok, a sulival végeztem, de az érettségim másodikra sikerült (székely vagyok, romániábol).

Én is épp ezen gondolkoztam, hogy románul is annyira tudok mint angolul (B1-B2), voltam egyetemen angolul lett volna, de közbe volt ott angol is román is, utána jött a a francia tanár, hogy tanítson francia idegen nyelvet, közben meg én csak magyarul tudok, ott hagytam az egyetemet aztán elmentem munkába ahol havi 400 eurót keresek és minden munka napra 3 euro ételre való pénzt meg ott ennem is adnak, mivel ennem is adnak meg itthon élek havi 350 eurót le tudok tenni simán, de kérdezem magamnak, hogy ez pedig évente kB 4000 euro amire juthatok és még azt mondták a munka társaim, hogy én még jó munkahelyet kaptam.....

Épp ezért sokan mennek ki külföldre,mert :itthon idegenek vagyunk tehát ha már nem székelyföld akkor Romániát választani tiszta hűlyeség., székelyföldön a megélhetés szép, viszont gyenge, Magyarország meg azért nem, mert ugyanígy húzzák el onnan is a csíkot, viszont abba azért légy biztos, hogy minél többet tanulsz annál nagyobb lesz a felelősséged a munkahelyen sajnos, én is most azon agyalok, hogy vissza íratkozzak az egyetemre és még 4 évet legyek szegény, vagy huzzam ki a csíkot külföldre dolgozni....

Hát mivel voltam pár napot egyetemen, és most munkába is járok, itt Romániában is mostmár pár hónap munka után tudnék váltani olyan helyre ahol megkapom a 800 eurot(szakmunka) , csak rá megy a lakhatasra stb....

Én azt mondom még fiatalok vagyunk, menjünk el egy jó egyetemre ahol jól oda kell tenni magad megtanulni a szakot, majd utána rá érünk a meggazdagodáshoz, szakmunkát akár mikor meg lehet kapni, de az ész még fiatalon fog utána nem.

2022. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha eszed van tanulj, mert életed nagyrészét a munkahelyen kell eltölteni s nem mindegy milyen a munka, az sem mennyi a fizu, de ha ugyan annyi mint másoknak is, nem mindegy milyen a munka amit végzel.
2022. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!