Rareeee kérdése:

Vannak itt olyanok akik Romániából mentek ki Magyarországra és a SE-re felvételiztek? Akár ismerős,rokon is lehet. Írjatok arról hogy milyen volt neki a felvételi,hogy érte meg milyenek voltak a körülmények ,,külföldiként”?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 17:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Miből állt neki a felvételi ?

Mit lehet tudni és mik azok a dolgok amikkel számolni kell

2021. jan. 17. 17:37
 2/26 anonim ***** válasza:
Ugyanazok a követelmények vannak nekik, amik a magyar diákoknak. Tehát, ha orvosira készülsz, akkor le kell tenni a biológia és a kémia vagy fizika emelt érettségit Magyarországon.
2021. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kémia és biológia érettségit tennék le és hallottam róla hogy azt Magyarországon kell letenni,de lehetséges úgy is hogy Romániában leérettségizek az itteni dolgokból és utána amikor kimegyek leteszem ott az emelt érettségiket ?
2021. jan. 17. 17:55
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Február 15.ig kell érettségire jelentkezni, ezt a határidőt komolyan kell venni. Eddig kell leadni az egyetemi jelentkezést a felvi.hu-n is.

Igen, le kell tenni a romániai érettségit, mellette Magyarországon a két emeletet.

2021. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Magyarországon a két emelt érettségit dátum szerint mikor és hol kell letenni?

(Probáltam utána keresni neten is de nem jártam valami sok sikerrel ezért érdeklődöm továbbra itt)

2021. jan. 17. 18:21
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Május 4.- én kezdődik az írásbeli érettségi, biológia és a kémia május 15. körül kerül sorra, nem tudom fejből. A szóbeli június elején van.

Az oktatási hivatal osztja be, hogy hová kell menned, melyik iskolába.

2021. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
ÍGy van és arra is külön jelentkezni kell, én sem tudom, fejből, de ha jól rémlik annak is február 15 a határideje, mint a felvételi jelentkezésnek.
2021. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezeket olvasd el, hasznosak, itt mindent leírnak, amit tudnod kell:


[link]

2021. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket,elolvastam:)

Még csak egy utolsó kérdésem lenne

Abban az évben kell letenni a Magyarországi érettségiket amikor a Romániait is leteszem?

2021. jan. 17. 18:43
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor teszed le, amikor akarod, de a szeptemberi kezdéshez előtte májusban le kell tenni.

Még annyit, hogy kb. 40000Ft/tantárgy az érettségi díja.

2021. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!