Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a megnevezése? Létezik...

Mi a megnevezése? Létezik egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül 1 éve hallottam arról, amiről irni fogok. Csak már nem emlékszem rá, hogy pontosan mi ez stb.

A lényeg az, hogy ha egyetemre szeretnél menni, de az általad választott szakra nincs meg a pontszámod,akkor jelentkezhet pontszámodtól függetlenül (?) egy "előkészítőre". Ha azt végigjárod, akkor automatikusan felvesznek egyetemre, ahova szerettél volna menni.

Ezt én á pszichológiánál hallottam. Pszichológiai előkészítőre ment valaki, ami 2-3 éves, s utána pedig a pszichológia szakra az egyetemen.

Erről szeretnél egy kis információt kapni, hogy mi a pontos neve, hogy működik...

K~rlek ne kövezzetek meg ha nagy hülyeség írtam le.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 29. 10:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem a Best-work pszichológiai tanfolyamaira gondolok
2021. dec. 29. 10:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyar egyetemen, magyar képzésben lenne ez?


Eddig csak nemzetközi kontextusban hallottam ilyesmiről. Például hogy vannak külfik, akik nálunk akarnak tanulni, de nem elég jó az előzetes előképzettségük, ezért végigjárhatnak egy alapozó évet ahol felhúzzák őket megfelelő a kurzusokkal ill. magyarul is tanulnak.

2021. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ilyen nincs. Kicsit hasonló alternatíva van, a FOKSZ. Gazdasági képzéseknél sokan mennek először fokszra és csak utána alapképzésre.
2021. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Data Scientist ***** válasza:
100%
Szerintem is a FOSZK-ra gondolsz (Felsőoktatási Szakképzés). Néhol valóban FOKSZ-nak is nevezik. Ez egy egyetemek által hirdetett 2 éves "OKJ" képzés, amely olyan tanegységekből áll (csak kevesebből), mint a rendes BSc, és ha jó eredménnyel végzel, továbbmehetsz BSc-re (vagy beszámítják talán a BSc felvételidbe). Ha mindenképpen van egy álmod amit el szeretnél végezni, de nincs elég pontod, akkor érdemes erre menni először.
2021. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Valószínűleg a FOSZK-ra gondolhattam.

Ha valamelyik képzést elvégzem, utána mehetek pszichológiai alapképzésre? (ahogy néztem a képzéseket nem,de hátha)

Ha az előző nem jönne össze, akkor az orvosi diagnosztikai analitikus szakról mi a véleményetek?

2021. dec. 29. 15:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A FOSZK-ról hallottál, de épp pszcihológiánál nem működik ez, nincs Foszk. És amelyik szakhoz van, ott is van minimum pont amúgy, 240, nem pontszámtól független. Pszichológiára egy úton lehet bejutni, ha elérted a ponthatár. Addig kell újra és újra érettségizni. Nincs átjekentkezés más szájról, nincs kiskapu.
2021. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakról, nem szájról.
2021. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:/
2021. dec. 30. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!