Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz letenni a bölcsész...

Nehéz letenni a bölcsész diplomát? Mire lehet ott számítani?

Figyelt kérdés
2021. dec. 30. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
De lehet KFC lesz abból😅
2021. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
10-11. Bogárkám mióta elvégeztem a bölcsész szakomat, soha nem volt a fizetésem nettó 500 ezer alatt. Jelenleg nettó 2 millió felett keresek havonta. Te mennyit keresel arany csillagom?
2021. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8%
Hát persze kisfiam 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2021. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19%
12. Te hazudsz
2021. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%
Persze hogy hazudik, valami kis unatkozó tizenéves anyuci pici kölke, életében nem látott annyi pénzt egyben 🤦
2021. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
13-15 pechetek van, nem hazudok. Senior menedzser vagyok az egyik legnagyobb európai multinál. Szerintem ti hárman nem kerestek annyit mint én egymagam a bölcsész diplomámmal. XD
2021. dec. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem semmiképpen sem lehet könnyű, mármint egy egyetemen vagy konkrét szakon sem adják csak úgy a két szép szemedért a diplomát. Az már biztosan változó, hogy miben is áll pontosan egy szak nehézsége, nyilván az adott embertől is függ, hogy milyen képességekkel rendelkezik, mi érdekli, milyen módszerekkel tanul, milyen tanárokat fog ki stb., de nem hiszem, hogy bárki kifejezetten könnyűként hivatkozna az elvégzett egyetemre. Én például anglisztikás vagyok és azt kell, hogy mondjam, hogy ez sem egy könnyen elvégezhető szak. Abban mondjuk egyetértek, hogy a minimumot még nem annyira nehéz teljesíteni, bár egyes tárgyaknál azért nagy a bukás aránya. Viszont, ha az ember valóban szeretne tanulni és jó eredményeket is szeretne szerezni, akkor azért bizony meg kell dolgozni. Nálunk például a szorgalmi időszak nehezebb, mert többségében szemináriumaink vannak és azokra óráról órára készülni kell, mert nagyon sok az olvasmány (ezt például sokan szokták mondani, hogy "de nektek csak olvasni kell" csak arról sokan megfeledkeznek, hogy ezeket az olvasmányokat nem magunk választjuk, nem minden olyan érdekes és izgalmas vagy könnyen értelmezhető, határidőre kell olvasni és valamikor csak egy hét jut több száz oldalra, ezeket az olvasmányokat fel is kell dolgozni valamilyen formában), jellemzőek a páros / csoportos feladatok, prezentációk, esszék és különféle beadandók, illetve zh-k. Ezeknek még talán annyi a nehézsége, hogy szinte mindenről véleményt kell alkotnod (akkor is ha életedben akkor hallasz róla először), mindenhez hozzá kell fűznöd valamit, mindig kell valami kreatív ötlet stb., és nekem ez valamikor már inkább terhes egy féléven át és néha úgy vagyok vele, hogy mennyivel egyszerűbb lenne megoldani egy feladatlapot. A vizsgaidőszak cserébe lazább, de ugye a szorgalmi időszakban nem nagyon van időd foglalkozni az előadások anyagaival, hogy el tudj kezdeni korábban készülni a vizsgáidra. Sok tanárunk nem is ad ki ppt-t, jegyzetet vagy valamilyen anyagot a felkészüléshez, hanem magadnak kell jegyzetelned az órákon és feldolgozni a szakirodalmat. Nálunk nem is túl flexibilis az órarend, jellemzően csak egy-egy időpontot hirdetnek meg és nincsen választási lehetőséged pl. nekem majdnem minden félévemben hétfőtől péntekig voltak óráim. Valamint mivel kisebb létszámú szak vagyunk, ezért a tanáraink is ismernek minket és szerintem ilyen szakoknál valamivel szubjektívebb az értékelés is. Talán más nyelvszakosok is hasonló tapasztalatot tudnának írni.
2021. dec. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#9 Pszichológus hallgató (mellette klasszika-filológia minoros) vagyok.

A pszichológia szak igenis egy nehéz szak, mert mint fentebb is írták, több tudományterületet is felölel. Vannak humán jellegű tárgyak, de emellett matematikai statisztika és anatómia + neuroanatómia is, amik nem klasszikus bölcsész tárgyak, és nehéz őket teljesíteni.

2022. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Csodálatos tanulmányok várnak Rád, kinyílik a világ es nagyon sok mindent meg fogsz érteni a világból. A tanulás mindig építő és perspektívát ad. Én nyelvszakon végeztem, csodálatos évek voltak, nagyon hálás vagyok érte. Jól kezdd el, tanulj rendesen, látogasd az előadásokat és a vizsgákat is időben tedd le. Meglátod milyen jó lesz. Lesznek olyan tanarok, akiktől egész kúlönleges tudást fogsz kapni. Egy angol reneszánsz költőről tanultunk egy csodálatos professzornővel az egyetemem és reggelenkent szerelmes versekkel ébredtem fel minden nap, amíg ezt a költőt tanultam, le is írtam őket még félálomban nagy élmény volt. A tanulmányok végén 150 oldalt írtam az olasz reneszánszról és arról, hogy hogyan formálódott az angliai reneszánsz az olasz myomán. Azóta érdekes és kreatív munkáim vannak. Csak tőled függ, hogy milyennek gondolod antanulmanyaidat, ha azt gondolod, hogy fontosak és hasznosak akkor azok lesznek. Ezért a legjobb mindig a pozitív megközelítés, gondold azt, hogy a világ legjobb helyén tanulsz a legjobb professzoroktól és amikor befejezted a tanulmámyaidat, csodas munkád lesz és akkor ez így lesz. Sokat gondolj erre. Kívánom, hogy légy nagyon boldog. Mindig emlékezz, hogy amennyit beleteszel

egy dologba, annyit tudsz majd kivenni belőle. Ezért jó lelkesen és nagy erőbedobással csinálni mindent akkor jön a legjobban vissza. Sok sikert kívánok Neked.

2022. jan. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!