Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Műszaki Egyetemen milyen a...

Boci_2 kérdése:

A Műszaki Egyetemen milyen a német nyelvű képzés?(vik)

Figyelt kérdés

Legfontosabb kérdés: milyenek a tanárok?Elég sok mindent lehet hallani (sajnos),hogy mennyire borzasztóak a tanárok,de kíváncsi vagyok rá hogy ez valóban igaz-e. A tananyagot rendesen leadják,vagy mindennek magadnak kell utánanézni? Az is érdekelne,hogy milyen szintű német nyelvtudásra van szükség?Külön megtanítják a szakszavakat pl.matekból,vagy ezeket neked előre kell tudnod ha odamész?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. :)



2022. jan. 2. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Fele nem is rendesen németül.


C1

2022. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A felvettek több mint feléből soha nem lesz (bme-n végzett) mérnök!
2022. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Viszont, a második válaszolót megkérdezném,hogy ezt mégis ki a fene kérdezte???!! Én értem , hogy baromi nehéz, kínlódás az egész stb. ,de én a német képzésre voltam kíváncsi.

2022. jan. 9. 02:21
 4/4 anonim válasza:

Bár én gépészen vagyok, de szerintem abszolút megéri a német képzésre jönni.

Semmi kockázattal nem jár, ha esetleg mégsem jönne be, akkor az első héten még van lehetőséged visszakerülni magyarra, illetve utána is a félévek végén.

Valóban jobb, ha megvan a C1 németből, bár nálunk viszonylag sokan B2-vel jöttek, és a többség tudja tartani a tempót, a nyelvvel van a legkevesebb gond.

A tananyagot rendesen leadják a legtöbb tárgynál, általában a fontosabb részeket magyarul is elmondják az elején, és nyugodtan lehet óra közben is kérdezni.

Tanárokról annyit, hogy a legtöbb nagyon korrekt és segítőkész, de nyilván itt is vannak páran, akik nem a legjobbak.

Ha esetleg még bármi kérdés felmerülne, nyugodtan írj nekem. :)

2022. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!