Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező képzés egyetemen?...

Levelező képzés egyetemen? Előny vagy hátrány egy nappali képzéssel szemben? Tapasztalatok érdekelnek főleg műszaki szakirányban! (Gépészmérnöki szakirány)

Figyelt kérdés
Milyenek a tapasztalatok? Milyen egy levelező képzés mérnöki szakterületen? Egy nappali képzésbe már beletört a bicskám (BME)... nem tudom érdemes lenne-e belevágni még 1x levelező formában egy másik egyetemen? mennyire nehéz levelezőn elvégezni egy műszaki képzést? Nem hagy a lelkiismeretem nyugodni. bánt hogy nem sikerült a nappali képzésen lediplomázni.

2017. febr. 1. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az óbudait csináltam így, még kislánykorában amikor kandó Volt.

nappalin kezdtem, majd levelező. Sokkal nehezebb Volt, ráadásul nem hobbiból, hanem munka miatt csináltam, és nem mindig lehetett összeegyeztetni a munkát a vizsgákkal.

De összességében nem bántam meg, mert közben több év gyakorlatot szereztem karbantartási meg automatizásási területen, úgíhogy nem nagyon kellet zöldfülűként keresgélnem. Viszont így 7 évem ment rá, mert Volt hogy tolni kellett a vizsgákat.

2017. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

A levelező sokkal nehezebb, mert a követelmények azonosak a nappalival csak sokkal kevesebb segítséget kapsz hozzá, így mindent magadtól kell megtanulnod.

Ha viszont nappalin tanultál már és így vannak előismereteid, akkor nyilván előnyben leszel, ezt nem tudom megítélni, hogy milyen mértékű.


Én azt mondanám, hogy vágj bele, de számíts arra, hogy éjjel-nappal tanulnod kell!

2017. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én levelezőn vagyok, a követelmény full ugyanaz mint a nappalisoknak, csak nekik sokkal több idejük van ugyanazt az anyagrészt elsajátítani. Átlagosan 6-kor kelek, 6-kor érek haza (fél óra bejutni munkahelyre, fél óra hazajutni, illetve ráhúzok 2 órát naponta, hogy le tudjam csúsztatni a pénteket, hogy bejussak órákra, eljussak vizsgára, a többi idő a reggeli készülődés, valamint hazafelé boltban vásárlás). Nagyon kevés időm van szociális életet élni, kevés időm és energiám van tanulni. Ebből kifolyólag én is összeszedtem pár év csúszást, de csinálom ahogy tudom.

Csak a nagyon kitartó, jó eszű és jó műszaki érzékkel megáldott embereknek ajánlom.

2017. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miskolci gépész levelezőn jóval egyszerűbb mint a nappali

Ugyanazok a tárgyak vannak, viszont a tanárok is tudják hogy kevesebb az idő így számonkérésnél is kevesebb anyagból kell felkészülni

2018. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!