Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb döntés? Bővebben...

Melyik a jobb döntés? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni. Emeltezni infóból szeretnék, ezért azok a szakok jöhetnek szóba, ahol azt elfogadják. (Nyilván :D) Nézegettem a mérnök szakokat. Onnan csak az építőmérnök tetszik valamennyire, de itt kb csak rosszat olvasok róla, meg nem tudom, hogy a fizika menne-e. A gépészmérnököt is néztem, de nem érdekelnek a gépek, ezért azzal nem igazán számolok. (Vagy ettől független megéri?) Többi szak közül néztem még a gazdálkodás és menedzsmentet, a pénzügy számvitelt, és a kereskedelem marketinget. Na szóval ezek közül egyik sem érdekel különösebben, de még szóba jöhetnek. Ez az 5 szak közül melyik lenne a legjobb választás? Annak tudatában, hogy kb egyik sem érdekel. Tudom, én vagyok a hülye, hogy olyan tárgyból emeltezek, amihez kötődő szakok nem érdekelnek. De ez van... Programozni jelenleg még nem is igazán tudok. Azt meg lehet szeretni? Mert akkor esetleg még valamelyik programozós szak szóba jöhetne. Bár jelenleg nagyon hidegen hagy a gondolata... Az építőmérnök tényleg tetszik, csak félek a fizikától. Matekot emelt szinten tanulom, szóval azzal talán nem lenne akkora probléma.

2022. jan. 2. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A [link] teszt mit mond rólad? Milyen szakmákat javasol?
2022. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam. Mindjárt kitöltöm. Köszi!
2022. jan. 2. 16:47
 3/13 A kérdező kommentje:
"Védő" jött ki. Nem tudom hol kellene látnom a javasolt szakmákat. :D
2022. jan. 2. 17:03
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Ezt nézed te is?


[link]

“ Olyan régi és nagy tiszteletnek örvendő hivatások képviselői között találjuk őket, mint az orvoslás, a tudomány és a karitatív szociális munka, ahol a hagyományok továbbvitele és a segíteni vágyás egyaránt dominál.”


Itt van egy tonna foglalkozás, amiket javasolnak ennek a személyiségtípusnak:


[link]

2022. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt néztem. Megnézem a másik oldalt is akkor.
2022. jan. 2. 17:12
 6/13 A kérdező kommentje:
"Construction or Building Inspector". Ez az építés felügyelő, ha jól értem. Ez tetszik. De nem tudom, mi kell hozzá. Most utánanézek, de ha nem találnék semmit, segítenétek? :)
2022. jan. 2. 17:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Építőmérnökként elég sokféle dolgot csinálhatsz, elég tág, szóval ilyen szempontból jó, hogy az egyetemen kicsit belelátsz már egy-két tárgyba, amikor pontosabban eldöntöd melyik irányt választod.
2022. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Találtam valamit. Ha minden igaz, akkor először az építőmérnökit/építészmérnökit kell elvégezni. Akkor úgy néz ki, az építőmérnök lesz a nyerő mégis. Szerintetek akkor is megéri, ha a fizika miatt bizonytalan vagyok? Nem azért, mert nem voltam jó belőle (10. osztályban 4-es, tavaly 5-ös), hanem mert nem igazán szerettem. Itt meg azért kell bőven gondolom...
2022. jan. 2. 17:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes szakma amúgy, kár hogy nem megbecsült kis hazánkban.
2022. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Èpìtőskènt a fizika végig kìsér majd, nem csak a fizika tàrgy formájában. Mechanika tárgyak (statika, sziltan stb) kő kemény fizika. Sőt az ezekre épülő tartószerkezeti tárgyak (vasbeton, acél) bármelyik szakiranyon kiteszik kB a képzés jó részét ès ezek is fizika jellegűek. Ha hosszútávon nem èrdekel a fizika nem biztos, hogy jó választás lesz. Közel sem csak a matekból szól.
2022. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!