Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdálkodási és...

Corvinus gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel szakról vélemény?

Figyelt kérdés
Jelenleg ez a kettő érdekel a legjobban, még nem tudom melyik legyen. Viszont sokat hallani a Corvinusról, hogy csak a neve nagy, az oktatás nem olyan jó. Ez igaz, vagy csak városi pletyka?

2022. jan. 2. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ELTE GTK-s vagyok, a Corvinus diplomája többet ér. Az oktatás színvonaláról nem tudok nyilatkozni.
2022. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

A gazdmen általános gazdasági szak, minden IS lehetsz vele, főleg ha minél jobb helyen gyakornokoskodsz. Mehetsz bátran, ha nem vagy annyira fényes tanuló, és főleg matekból nem vagy kiemelkedően jó.


A pénzügy és számvitel szerintem kicsit többet ér a piacon, mint a sima gazdmen, jobbak vele az elhelyezkedési lehetőségek. Cserébe viszont száraz, mint a novemberi avar, jó monotónia-tűrés kell hozzá.


Ha viszont fényes elme vagy, és kiemelkedően jó vagy matekból, akkor nem ilyen lötypöty gazdasági szakokra pazarolnám a tehetségedet, hanem inkább egy rendes gazdasági szakot néznék, pl.


- GPME (gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés) => a közgazdász képzés csúcsa

- Alkalmazott közgazdaságtan (kb. GPME lájt, nem annyira matekos, de elég elméleti és nagyon jó)

- Sima matematika BSc + banki és biztosítási matematika msc (kb. bankot lehet vele robbantani)

- Alk. közgáz alapszak + ELTE Survey statisztika és adatanalitika mesterszak -- egy másik kombináció, ami nagyon ott van


Van még a fenti szakokon kívül is jó kombináció, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy egy jó képességű embernek a gazdasági szakok (gazdmen, kermark, psz stb.) nem jelentenek elég mértékű intellektuális kihívást, miközben a fenti szakosok a valós üzleti életben megeszik őket reggelire, és ez egyre inkább így lesz.

2022. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Egyébként az ELTE GTK is érdekel, arról esetleg tudnál mesélni?:)

2. válaszoló: köszi a választ, igazából jó vagyok matekból, ötöseim vannak, faktra is járok (ahol tanulok emelt matekot is, de a csoport, amiben vagyok, nem 100%-ig emeltes, tehát nem fogok tudni minden plusz dolgot), viszont nem tudom, hogy a Corvinus pénzügy-számvitelre ez elég lenne-e.

2022. jan. 6. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Elte GTK jó egyetemi kar, a Corvinus után a legjobb képzései vannak talán. Az ösztöndíjat könnyű megszerezni, 4,2-es átlagtól már megvan kb. Államiról csak 3.0-ás átlag alatt buksz ki.


A matek teljesíthető, nem a legerősebb. Kihívás inkább a sok magolást igénylő tárgyak kint pl Marketing, Menedzsment.


A tanárok nagyon jók, nagyrészük a BME-ről jött át vagy az ELTE PPK, és TTK tanára. Ez utóbbiak kifejezetten jó oktatók. A nyelvtudásuk közepes.


A színvonal nem a legjobb, de ha te beleteszel mindent akkor igen jó eredményeket tudsz elérni, sokat fog érni a diplomád, főleg mellette levő jó nyelvtudással.


Itt minden tárgyat fel tudsz venni akár magyarul, akár angolul ingyen ha államin vagy.


Tudom ajánlani, de amennyivel a Corvinus nehezebb, annyival jobb/erősebb is mint az ELTE GTK.

2022. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!