Melyik alapszakon lehet programozást és biológiával kapcsolatos dolgokat is tanulni?

Figyelt kérdés

Én egyedül a molekuláris bionikánál találtam eddig ilyet.

Tudok esetleg valami mást is, ami ezeket ötvözi?


(A bioinformatika területén szeretnék majd dolgozni)



2022. jan. 3. 19:35
 1/5 anonim válasza:
52%
A bioinformatika mesterszak. Vagy alap biológia, vagy alap számítástechnika kell hozzá, hogy értsd miről van szó. Az alap érdeklődésed szerint választanám, hogy milyen irányból közelíted, talán a biológia jobban adja magát.
2022. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Molekuláris bionika Bsc nem a legjobb ilyen szempontból, Szegedi Tudományegyetemnél csak Programozás alapjai, digitális architechtúrák és Algoritmusok voltak, összesen 3 tárgy infóból(asszem nem hagytam ki semmit), viszont biosz része egészen jól fel van építve.

Infóból itt úgy tudsz játszani ha a kötelezően választhatóaknál nagyon ráugrassz az infóra + érdemes szabváloknál is infós tárgyakat tolni.


Ahogy néztem PTE-n egy picit jobb a helyzet, több az infós opciód, cserébe a bioszos rész elég gyatra az SZTE-s verzióhoz képest. Plusz megdobnak egy jó kis matekos szeretetcsomaggal.


Msc-n relative sok infós tárgy van viszont az alapozó tárgyak hiányában kicsit nagy az ugrás, meg a gond az hogy 60 an indultunk a képzésen kb 10 végzett időben és 10 pedig csúszott, szóval nem egy egyszerű szak ezt fontos észben tartani.

2022. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányomat is ez érdekelné, mennyire piacképes, le lehet ezzel helyezkedni?
márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

#3 Igazából a szak előnye és egyben hátránya hogy kicsit ilyen unikornis ami mindent is csinál ezért könnyen lehet vándorolni kvantitatív területek között. Cserébe viszont a szak maga nehéz pont azért mert mindenben jónak kell lenned, illetve a munkaerőpiacon kevésbé célzott a tudásod ezért az első munkahely megszerzése picit nehezebb.


- Sokan mint én data science/machine learning/programozás/ területen kötöttünk ki. Egyrészt az unikornis tudást jól lehet alkalmazni és izgalmas terület, másrészt jól fizet.


- Sokan vannak akik vagy biosz vagy kémia fele mentek és vagy kutatnak(azaz MSc+PhD) vagy valamelyik biotech cégnél dolgoznak. MSc + nélkül nem választanám mert limitáltak a lehetőségek és főleg technikusi jellegű pozíciók vannak.


-Viszonylag kevesen, de mentek tovább orvosi területekre, orvosi képfeldolgozás, orvosi adatok feldolgozása stb.

márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, bár nem én írtam ki a kérdést. Mostanában kell faktot választani, az informatika biztos, a másiknál hezitál vagy matek vagy biológia.
márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!