Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, Felsőoktatási...

Továbbtanulás, Felsőoktatási szakképzés, kevés matek-sok programozás, milyen egyetemeket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Alapképzésen kötelező a kalkulus, diszkrét matek meg egyebek, azoktól meg eléggé félek mert volt szerencsém végig ülni egy "órát" és ott az volt, hogy tilos számológépet használni (csak hogy egy példát említsek). Maradjunk annyiban, hogy fejben eleve lassabban számolok mint mások, nyomás alatt főleg, azaz még ha 1-1 órán jól is teljesítenék, vizsgán a büdös életbe nem mennék át. Programozni viszont tudok és szeretek is, szóval szeretnék ezzel kapcsolatban továbbtanulni. Ahogy láttam, az államilag támogatott, levelező/távoktatásos képzések listája nem valami hatalmas, de akkor sem érzem magam készen/képesnek arra, hogy egy alapképzést végig tudjak csinálni. Talán max miután befejezem a felsőoktatásit megpróbálnám, de egyelőre semmiképp sem.


Szóval ez lenne a lényeg, kevés (vagy épp 0 matek), sok programozás (vagy épp csak programozás). Miket ajánlotok?


Az oda eljutás nem lényeges, kollégium vagy akár albi szoba is megoldható részemről.


2021. dec. 29. 16:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Melyik egyetem melyik szakát ajánljátok?*
2021. dec. 29. 16:40
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Olyan nincs, a kalkulus matek mindenhol alap követelmény
2021. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha tudsz németül.

A hageni egyetemen van olyan tananyag, amely segíti az átmenetet matematikából egyetemi szintre.


Nézz rá a modulokra is.


[link]


Illetve a tanmenetre. Nem kötelező 3 év alatt elvégezni.


[link]

2021. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az informatika=matematika, rá kell szánni az időt, munka nélkül nincs ingyen eredmény
2021. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#2 franc :/


#3 sajnos nem tudok, csak angolul és olaszul, bár inkább az angol ami jobban megy.


#4 hát nem tudom, én probléma nélkül tudok teljes backendet(eddig blog, fórum, CRM(folyamatban), egy neptunhoz hasonló (csak jobb rendszer, szintén folyamatban), egy környékbeli EV weboldala), egyéb asztali alkalmazást írni és tesztelni teljesen egyedül (+google, stackoverflow) úgy, hogy nem tudom Fejben kiszámolni, hogy mennyi (x+1)/((x^3)+3x), vagy az ((x^3)-(x^2)-x+4)/(x-1)=((x^2)-1) (csak hogy valami példát írjak). Igen, értem hogy bizonyos területeknél szükség van ezekre, de én nem ilyen területre mennék. Nyilván nem fogok saját op rendszert írni (meg egyébként is minek), de nem is szándékozom.

2021. dec. 29. 18:33
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk rendszergazdának sem kell ha azt nézzük.
2021. dec. 29. 18:36
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]


pl itt sincs kalkulus, csak "matematika alapozás", bár még nem tudom ezutóbbi mit takarhat.

2021. dec. 29. 18:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a matek 1, ami mindenkinek van, minden műszaki irányon az pont a kalkulus
2021. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

mondjuk ez tetszik:

"Itt a gimnáziumban tanultakat ismétlitek át, némileg kibővített formában, ami a teljes indukciót és a nagyságrendőrző becslést foglalja magában pluszként. Arra való a matalap, hogy akkor ezt bepótold.)"


[link]

2021. dec. 29. 18:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor a lehetőség adott, de hidd el nem úszod meg a kemény kalkulust, lehet ott a 2. félévben lesz
2021. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!