Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megszüntetem a hallgatói...

Ha megszüntetem a hallgatói jogviszonyomat, utána mennyi idővel kell visszafizetni az elhasznált féléveket?

Figyelt kérdés

1 év után? Mert elvileg ha 1 éven belül új képzést kezdek akkor a 2 képzés összevonódik.

Másik kérdés: Ha kifizetem az összes elhasznált félévemet, akkor ha X év múlva újra jelentkezek egyetemre akkor felvehetnek államilag támogatottra vagy csak fizetősre?


2022. jan. 5. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha 1 éven belül új képzést kezdesz, akkor nincs visszafizetési/ledolgozási kötelezettség.

Az államilag támogatott és felhasznált félévek levonódnak az összesből. Akkor is, ha visszafizeted a támogatást. Ami alapból csak akkor keletkezik, ha nem teljesíted a diploma szerzési kötelezettségedet. Saját elhatározásból utólag nem lehet csak úgy visszafizetni.

2022. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni, ha vállalod, hogy a képzésben részt vett időd kétszeresét ledolgozod itthon.
2022. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Persze 10 éven belül.
2022. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. Nem a kétszeresét, hanem a képzéssel megegyző időtartamot.
2022. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Értem.
2022. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és nem 10 év hanem 20
2022. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!