Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki több egyetemet végzett,...

Aki több egyetemet végzett, több diplomát szerzett, az diákhitellel fizette az első utánit?

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy egyetemre menni de elteltek az állami féléveim. Ilyenkor már csak diákhitel vagy zsebből fizetés lehetősége maradt?

2022. jan. 5. 19:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ha nem tudsz segíteni nem kell írni, a rossz indulat maradjon meg neked!
2022. jan. 5. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha elfogytak az államilag támogatott féléveid, akkor igazából nincsen más lehetőség csak a diákhitel vagy az, hogy saját magadnak finanszírozod a képzést. Egyes esetekben mondjuk még a munkáltató támogathatja, illetve most például a Corvinuson van különálló alapítványi ösztöndíj is (nem tudom más egyetemeken van-e még ilyen, mondjuk az NKE-n esetleg...). Én egyelőre az alapszakot csinálom államin és a mester is bele fog férni, de gondolkozom még plusz egy mesterszakban és abból három félévet majd nekem kell állnom saját zsebből, úgyhogy arra előre gyűjtök.
2022. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően 12 támogatott félévvel rendelkezel, osztatlan képzés esetén pedig 14-gyel. Ha ezt mind felhasználtad, akkor csak a fizetős képzés marad, viszont ha úgy érted, hogy egy alapképzést elvégeztél államilag támogatotton, és maradt még néhány féléved, azokat minden további nélkül felhasználhatod a következő képzésnél.
2022. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:-)
2022. jan. 5. 20:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Osztatlan képzés esetén 14 vagy az orvosi esetén? Mert pl egy jogász vagy fogorvos 5 év osztatlan de tudtommal 12 félév van csak támogatottan nekik. És köszönöm a válaszod!
2022. jan. 5. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg ha az NKE-n van olyan szak ami érdekel, ott ugyanis nem az állami féléveid használódnak el
2022. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Az első két diplomámat államiból (annak idején még lehetett egyszerre két diplomát csinálni államilag finanszírozottan).

A doktori ösztöndíjat is állami ösztöndíjból.

A harmadik diplomámat apám kifizette mert rendes.

A negyediket diákhitelből.

Az ötödiket részben a munkahelyem fizette, részben családi segítségből, részben bankhitelből (drága diploma volt).

A hatodikat a munkahelyem fizette 100%-ban.

A hetediket én fizettem zsebből.

2022. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

5# Ha olyan osztatlan képzésről van szó, aminek a képzési ideje meghaladja a tíz félévet (ilyen az általános orvosi képzés), akkor az illetőnek 14 államilag támogatott féléve van.


Két egyetem van, ahova akkor is mehetsz, ha elfogytak az államilag támogatott féléveid. Az NKE-n közszolgálati ösztöndíjjal, a Corvinuson pedig Corvinus ösztöndíjjal tanulhatsz. Itt annyi a különbség, hogy az NKE-n a képzés teljes idejére nyered el az ösztöndíjat (mint az állami ösztöndíj esetében is), viszont a Corvinuson csak egy tanévre. Hogy továbbra is kapod-e az ösztöndíjat, az egy rangsor dönti el, aminek tartalmi feltételeit az egyetem vezetése írja elő.


Úgyhogy, amennyiben nem az NKE-n és nem a Corvinuson akarsz tanulni, akkor saját zsebből vagy diákhitelből kell fizetned a tanulmányaidat.

2022. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :-)
2022. jan. 5. 23:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!