Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek rájönni, hogy egyetemre járni teljesen felesleges?

Figyelt kérdés

Lassan pályaválasztás elé kerülök és már egy pár éve eléggé angyalok ezen a témák. Tanár családból jövök, és eddig holtbiztos volt, hogy egyetemre megyek... De kezdek rájönni, hogy az egyetem (Magyarországon biztos) a legnagyobb hülyeség a világon. Legalábbis olyan szempontból biztos, hogy nem fizetik meg a munkádat hiába tanulsz egy szakmát akár tizen X éve. Szóval megvan kb. hogy mit szeretnék csinálni. Viszont, ahhoz nem szükséges egyetemi diploma.

Ti mit gondoltok? Szerintetek sincs értelme itthon az egyetemeknek, vagy csak én látom így?



2022. jan. 5. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, neked tényleg felesleges bármilyen egyetem.
2022. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Menj el kubikolni! Majd rájössz.. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, kellenek munkások is
2022. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igazad van. Az én fizetésem is csak havi 2.2 millió forint nettóban. Tök feleslegesen tanultam eddig. Sokkal jobb az ipari szakmunka tizedennyiért úgy, hogy 40 éves korodra már csak járókerettel tudsz lemenni az SZTK-ba. Igazad van.
2022. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha az érdeklődési köröd/álomszakmád egyetemi végzettséget kíván, akkor menj egyetemre.


Ha nem, akkor pedig ne. Nagyon nem mindegy amúgy, milyen szak.

2022. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek éri meg. Nekem mondjuk pont baromira megéri.
2022. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az iparban dolgozom. Ha találsz egy olyan szakmát amit kedvel csinálsz és jó vagy benne akkor pusztán csak az anyagiak miatt nem èrdemes egyetemre menni. Jelenleg is kilőttek a szakmai bérek ès a jövőben mèg nagyobb hiány lehet mivel továbbra sem nőnek az utánpótlás számok. Az egyetemi végzettség zömmel fel lehet venni a versenyt anyagiak terén. De betanitott meg segèdmunkàban nem gondolkoznak.
2022. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkoznék*
2022. jan. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Csak akkor menj, ha tényleg tudod mit akarsz. Az előadásokra beülhetsz, mindenki számára látogathatók, mielőtt döntenél. Így lesz rálátásod a dolgokra.
2022. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem látod értelmét, addig tényleg nincs értelme.

Ha most így látod, ahogy, akkor jobban teszed, ha elmész dolgozni pár évig legalább, aztán majd meglátod. Esélyes, hogy megjön még a kedved a tanuláshoz. De ha nem egyenesen dolgozni mész, hanem szakmát tanulni, az is jó. Így vagy úgy biztos, hogy a hasznodra lesz - és aközben is megjöhet a kedved ahhoz, hogy mégiscsak egyetemre menj majd.

Az a lényeg, hogy ne döntsd el már most egy egész életre, hogy akarsz-e diplomát vagy nem, és sose lógj csak úgy a levegőben, hanem valamit mindig csinálj: vagy tanulj nappalin, vagy dolgozz teljes állásban - vagy tanulj is meg dolgozz is párhuzamosan.

2022. jan. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok, nem mintha érdekelne ez a pontozásos dolog, de nem értem miért szavaztak le. Nem feltétlen jó hirtelen beleugrani valamibe, előtte jól meg kell gondolni, beszélgetni hallgatókkal, tanárokkal. Az állami félévek végesek. Szerintem jó ötlet csak úgy beülni néhányra, hátha kedvet kap az ember valamihez.
2022. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!