Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan, főleg azokat, akiket...

Sokan, főleg azokat, akiket "proletárnak" neveznek, miért hangoztatják állandóan, hogy felesleges a felsőoktatásba járni meg, hogy idő és pénzkidobás, menjen mindenki segédmunkásnak/gyári munkásnak?

Figyelt kérdés

Általában azzal jönnek,hogy csak az orvosi ér valamit, a többi meg nem.


Az a helyzet, hogy a mai magyar munkaerőpiacon, csak akkor kapsz normális szellemi munkát, ha diplomás vagy.

A normális szellemi munka az én szótáramban azt jelenti,hogy:

-a munkaidő rugalmas

-az átlagbér felett van

-van lehetőség szakmai fejlődésre, előrelépésre



Persze, lehet diploma nélkül is szellemi pozíciót betölteni,de maximum CRL+C és CTRL+V jellegű munkát, kötött munkaidővel, buta vezetéssel.


Ha, diplomád van, emberként és egyenrangú partnerként kezelnek.



Bizony, a műszaki, gazdasági,jogi diploma még mindig kelendő a piacon.Azért, mert sokoldalúak, sok területen ellehet velük helyezkedni.



Sőt, ha egy bölcsész kicsit talpraesett és rendesen beszél idegen nyelven, akkor ő is megtud csípni jól fizető szellemi munkaköröket.



Én azt mondom, akinek van lehetősége és akar, tud az menjen egyetemre.


Az automatizáció miatt, pont,hogy a segédmunka, betanított munka fog megszűnni.


2019. aug. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Mire mindent automatizálnak, arra még várni kell egy pár évtizedet, továbbá ez nem oldható meg minden területen, csak pár szektort fog lefedni. Na ilyen az, amikor valaki nem lát bele az ipari termelésbe kellő mélységben.

Senki nem mondta, hogy tanulással nem lehet előre jutni, de nem mindegy, hogy milyen szakot végzünk el. De az is elgondolkodtató, hogy mivel mindenki diplomás akar lenni, és szellemi munkát végezni, akkor egyre kevesebben fognak termelni, gépeket kezelni, stb. Akkor a sok vezető is mehet a levesbe.

2019. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Mert diplomával keresek bérminimumot,nettó 130 ezret,mentem volna inkább szakmát tanulni,jobban jártam volna.Ha nem vagy mérnök meg programozó,akkor szart se ér a diploma.
2019. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az automatizáció miatt, pont,hogy a segédmunka, betanított munka fog megszűnni."


Tévedsz pajtás, méghozzá k..va nagyot, csak sajnos annyira nagy közhely ez, hogy mindenki elhiszi, pedig éppen, hogy a gépek most a szellemi munkaköröket fogják fölzabálni rövid idő alatt. Aki ma betanított munkás, arra még 15-20 évig biztos szükség lesz, aki ma mondjuk szakfordító, arra meg már pár év múlva sem.

2019. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem proletár kérdés. korlátolt emberek mindíg voltak és lesznek. Minél alacsonyabb képzettségű valaki annál elutasítóbb egy másik társadalmi réteggel, kevésbé ismeri el annak hasznát.

Egyébként van olyan ország...nem is olyan messze, ahol az éppen hatalmon lévőegyébként iskolázott politikai vezető réteg mindent megtesz, hogy minél kevesebb felsőoktatásban tanuló és minél több szakmunkás legyen. Nem jut eszembe az ország neve, de itt van valahol....

2019. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Fura, diploma nélkül vagyok java fejlesztő, most már ebéddel együtt szinte minden nap csak 7 órát töltök a 8 órás munkahelyemen, néha kiugorva 1-2 órát vásárolni, műszaki vizsgára, stb...
2019. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!