Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan aki magyarból,...

Van olyan aki magyarból, töriből és angolból is emelten érettségizett? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem töri + magyar, angolból nem emelteztem, mert már meg vt a nyelvvizsgám. Mire vagy kíváncsi?
2022. jan. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz rá tanulni? "Lehetetlen" lenne? :D
2022. jan. 6. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul elég jól akkor arra szinte nem is kell készülne. Max megnézed a témalistát a szóbelinek, ha van.


A töri emeltre rengeteg kell tanulni és nagyon átfogóan tudni mindent. Magyarhoz meg érzék, kritikus gondolkodás, műfaji ismeretek, irodalomtörténet.


De minek neked háromból is emelt?

2022. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én angolból és töriből emelteztem. Egyik sem volt nehéz számomra, mert jól mentek, érdekeltek, és a suliban is foglalkoztunk eleget az előző évek feladatsorainak gyakorlásával és a szóbeli témákkal. Különösen az angol olyan, hogy ha igazán jól megy, akkor kimondottan kevés erőfeszítéssel meg lehet írni.

A magyarról én nem hallottam jókat. Szinte csak azt láttam abból emeltezni, akinek kötelező volt, mert nem egy egyszerű, könnyen tanulható tárgy emelt szinten.

Remélem, azért így tetted fel a kérdést, mert ezek közül szeretnél választani, és nem azért, mert három emeltet akarsz csinálni. Nyilván a te döntésed meg minden, csak nincs semmi értelme.

2022. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Emelt magyar és angol tagozaton vagyok és félek hogy nem lesz elég pontom a bejutáshoz.

Angol jól megy, már van középfokú nyelvvizsgám és most készülök a felsőfokra. Ettől nem félek.

Magyar kicsit problémásabb, mert én is hallottam pár kritikát róla, de szeretem, ötös vagyok belőle és érdekel.

Törivel inkább semmilyen kapcsolatban vagyok. Nem szeretnék emeltezni, de ha az kéne a bejutáshoz, akkor azt is vállalnám, de szerintem és értelmetlen lenne 3 emelt, csak na, most megvagyok lőve :D

2022. jan. 6. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!