Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gödöllői természetvédelmi...

Gödöllői természetvédelmi képzés BSc?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne a szak, de ezen kívül ha van aki oda jár, szeretném ha leírná az őszinte véleményét a helyről, a képzésről, a lakhatásról, meg bármiről ami eszébe jut:)

2022. jan. 7. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges szak. Maximum nemzeti parkokban fogsz tudni elhelyezkedni, de oda is kevesebb pénzért mint egy gyári munkás.
2022. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
1: hasonlóan gondolnám. Nem minden tuti aminek mérnök van a nevében. Sőt, inkább kevesebb a tuti mint ami nem az.
2022. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ti is ezt végeztétek, vagy ismertek olyat?
2022. jan. 8. 15:57
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Tessék link, szakleírás felvi:


[link]


Akik 10 éve végeztek 326 ezer bruttonál járnak (210 ezer netto kb),

Akik 5 éve azok 252 ezer bruttonál (kb 160 ezer).


A szakma térkép fülön találsz jellemzően betöltött pozíciót is.



Nagyrészt minden szakhoz vannak ilyen adatok.

2022. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket már átkutattam, csak érdekelne azok véleménye, akik oda is járnak.
2022. jan. 8. 16:15
 6/11 anonim ***** válasza:
#1-voltam. Oda jártam 1 évet utána ott is hagytam pont ez miatt
2022. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 darandaliuszmusz ***** válasza:
100%

Aki természetvédelmi mérnöknek tanul és picsog hogy kevés a pénz az eleve miért jelentkezett oda? Annak tanulok, ebben az évben végzem, nem bántam meg. Azt tanulom amit szeretek, olyan munkám lesz amit szeretek. A max nemzetiparkos elhelyezkedést nagyon gyorsan meggondolnám, az általam ismert végzett felsőbbévesek jó része egyáltalán nem ott helyezkedett el. Olyan szinten változatos helyeken hogy azt leírni nem tudom. (pár példa, honvédelem környezeti szakosztályán, különféle városi fákat felügyelő hatóságoknál, környezetvédelmi hatóságoknál, vadgazdálkodási területen mint természetvédelemért felelős stb stb)

Igen, keveset keres, de azt hozzá tenném hogy most egy természetvédelmi őr fizetése is 300+ bruttóban van ami komoly emelkedés az eddigiekhez képest (habár ide ugye nehéz be kerülni).

Gyönyörű szakma, ha valaki pénzt akar menjen el bankárnak, ha valaki a természetet szereti annak csak szívből tudom ajánlani. Ismeretség a fontos az elhelyezkedést illetően.

A szakmatérkép, felvi meg se közelíti mennyi helyen lehet elhelyezkedni egy ilyen papírral. (tapasztalatból mondom, pl nekem már van munkám leszerződve egy nemzeti parknál úgy hogy egy év mulva végzem)

2022. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért, az hogy egy mérnöki szakma eléri a bruttó 300-at egy emelkedés után az tényleg siralmas. DE ilyen szakmát tényleg az válasszon akinek szívügye és ez érdekli.

Ilyen szempontból azért érdemes volt a kérdést feltenni. De főleg maga felé.

2022. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ìgy visszagondolva még annyi, hogy èn is ismerek közszfèràban dolgozó èpiteszmernököt akit a városüzemeltetès érdekel ès hivatalban 140 ezret keres bértàbla szerint de ez a szìvügye, szóval azért vannak ilyen emberek. De èn úgy gondolom, hogy ehhez sajnos valami vagyonosabb családi háttér azért nem àrt. Gondoljunk bele abba, hogy egy garzon bérleti díja is 120 plusz rezsi, vagy egy 50 éves panel is 20-30 millió sajnos. Ennyiből meg valóban kivitelezhetetlen dolgok ezek.
2022. jan. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A mai világban valakinek vagy az fontos, hogy sok pénzt keressen, vagy hogy munkának és hivatásának olyat válasszon,amit szeret is csinálni. :D

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 10. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!